FOTO, INTERVJU: PRVA TEKMA – PRVA ZMAGA

Tim Ch. Farkaš

nafta 1903 3:1 (1:0) Brežice

37′ Ploj, 50′ Oštrek, 80′ Vinko

2. SNL | 1. KROG | 17:30 | SOBOTA | 27.07.2019 | ŠPORTNI PARK LENDAVA | LENDAVA

Včeraj popoldan je članska ekipa odigrala prvo tekmo nove sezone. V lendavskem Športnem parku so Lendavčani gostili ekipo Brežic. Zmage so se na koncu zasluženo veselili modro-beli.

Včerajšnja začetna postava proti Brežicam.

POTEK TEKME:

1′ | začetek tekme…
6′ | Malešević je poizkusil z direktnim strelom iz prostega strela, a je meril nekoliko previsoko
13′ | Šeruga je krenil v protinapad, po dvojni podaji z Rebernikom, je prišel tudi do strela, toda ni uspel premagati Kruljca
29′ | z desne strani je pred nasprotnikova vrata podal Oštrek, Ploj je skočil najvišje ter poizkusil s strelom, ampak žal meril preko vrat
31′ | Szökrönyös je podal pred vrata, tudi tokrat je do strela z glavo prišel Ploj, a je odlično posredoval gostujoči vratar
33′ | Vinko je podal do Ploja, ta je ponovno meril proti vratom Brežic, še enkrat več pa se je izkazal Kruljac
37′ | GOL! Po gneči v nasprotnikovem kazenskem prostoru je na drugo vratnico podal Szökrönyös, našel je Ploja, ki pa je na prazen gol zadel za vodstvo domačih
45′ | Šeruga je preigraval v kazenskem prostoru, nato so gostujoči igralci storili prekršek, sodnik je takoj pokazal na belo piko, k žogi je stopil Ploj, a mu je Kruljac obranil strel
45+1′ | polčas…

46′ | začetek drugega polčasa…
47′ | prva priložnost za goste, Soldo je sprožil strel v kazenskem prostoru, Raduha je obranil njegov strel
50′ | GOL! Po preigravanju je Oštrek prišel do strela v kazenskem prostoru, meril je v vratarjev desni spodnji kot ter zadel za povišanje vodstva
53′ | gostje so tokrat poizkušali z razdalje, a je bil Raduha še enkrat več na mestu
58′ | Szökrönyös je sprožil nevaren strel z razdalje, stativa je rešila Brežice
72′ | Oštrek je poizkusil z direktnim strelom s prostega strela, slabo je zadel žogo in njegov poizkus je zletel preko vrat
73′ | iz igre sta odšla Zagorec in Szökrönyös, namesto njiju sta na zelenico vstopila T. Pirtovšek in Drk
80′ | GOL! Drk je krenil v protinapad ter podal do Vinkoja, ta pa je zanesljivo zadel v vratarjev dolgi kot
82′ | igro je zapustil Vinko, namesto njega je vstopil Tóth

84′ | en navijač je padel s tribune ter se poškodoval, po deset minutni prekinitvi se je tekma nadaljevala
90+5′ | GOL! Z desne strani so gostje streljali po domačih vratih, Raduha je slabo posredoval, odbito žogo pa so nogometaši Brežic zlahka pospravili v gol

Minuta molka posvečena preminulemu sodniku Robertu Horvatu.