FOTO, INTERVJU: PRVI PORAZ V NOVI SEZONI

Tim Ch. Farkaš

BELTINCI 1:0 (1:0) NAFTA 1903

2. SNL | 2. KROG | 17:30 | NEDELJA | 04.08.2019 | ŠPORTNI PARK BELTINCI | BELTINCI

Včeraj je prva ekipa lendavske Nafte odpotovala v Beltince, kjer je odigrala 2. krog 2. SNL. Modro-beli so na prekmurskem derbiju, katerega je v živo spremljalo prib. 1500 gledalcev, prikazali nepričakovano slabo in površno igro, kar pa je vodilo k zasluženemu porazu. Najboljši Naftaš je bil Raduha, ki je s svojimi vrhunskimi obrambami soigralce veliko časa držal v igri.

V soboto se že nadaljuje prvenstvo, ko bodo Lendavčani v svojem Športnem parku ob 16:30 gostili ekipo iz Dravograda.

Včerajšnja začetna postava na derbiju.

POTEK TEKME

1′ | ZAČETEK TEKME.
9′ | Prvo priložnost na tekmi si je priigral Vinko. Po tem, ko je na levi strani nasprotnikovega kazenskega prostora preigral dva igralca, se je odločil za strel, a njegov poizkus so domači branilci uspešno obranili.
19′ | GOL! Po izgubljeni žogi na sredini igrišča so Beltinčani krenili v protinapad. Maučec je tekel proti vratom Raduhe, Živko ga je poizkušal zaustaviti, a je storil napako, tako je napadalec “žutih” prišel do neoviranega strela ter zadel za vodstvo.
37′ | Na desni strani je Rebernik preigraval ter nato odložil Oštreku, ki je nemudoma streljal po vratih, ampak tudi tokrat so strel blokirali branilci Beltincev.
45+1′ | Modro-bela obramba je pustila nekoliko več prostora pred svojim kazenskim prostorom, kaj pa je Zorman skušal izkoristiti. Sprožil je od daleč, njegov strel pa je končal daleč mimo vrat.
45+2′ | POLČAS.

Lendavčani včeraj žal niso uspeli pokazati, česar so zmožni.

46′ | ZAČETEK DRUGEGA POLČASA.
46′ | Malešević je moral zapustiti igro, namesto njega je vstopil Tóth.
54′ | Prvo priložnost so v drugem polčasu imeli domači. Po odlični podaji na desno stran, se je sam pred vrati znašel Mauko, ta je takoj poizkusil s strelom, a je rezultat, po zaslugi Raduhe, ostal nespremenjen.
60′ | Trener modro-belih je opravil še drugo menjavo. Namesto Pirtovška je v igro vstopil Bizjak.
67′ | Domači so pred svojim kazenskim prostorom storili prekršek nad Vinkom. S prostega strela pa je pred vrata podal Rebernik, tam je z glavo odlično meril Ploj, toda Zver je uspel obraniti strel 27-letnega napadalca.
68′ | Naftaši so ponovno izgubili žogo na sredini igrišča. Beltinčani pa so takoj krenili v protinapad. Po podaji v prostor je do žoge prišel Zorman, ki je tekel sam proti vratom Raduhe. Igralec “žutih” je streljal po golu, a je lendavski vratar tudi to odlično obranil.
72′ | Sledila je še zadnja menjava. Igro je zapustil Szökrönyös, na zelenico pa je stopil Drk.
74′ | Ponovno se je veliko priložnost ponudila domači ekipi. Po sijajni podaji v prostor je odgovornost nase prevzel Mörec, ampak tudi tokrat se je izkazal izvrsten vratar Raduha.
78′ | Ploj je preigraval ter podal do Oštreka, ki je vnovič poizkušal premagati domačega vratarja. Žal je meril preveč po sredini gola, tako je vratar Zver imel lahko delo.
85′ | Rebernik je prišel do strela izven kazenskega prostora, na žalost pa je žoga zletela daleč preko vrat beltinske ekipe.
89′ | Zadnjo priložnost na tekmi je imel Drk, ki je po podaji Rebernika udaril po golu, ampak tudi tokrat se je izkazal domači vratar.
90+4′ | KONEC TEKME.