FOTO, INTERVJU: VINKO ODLOČIL TEKMO – MODRO-BELI USPEŠNO V DRUGI KROG

Tim Ch. Farkaš

ŠENČUR 0:1 (0:0) NAFTA 1903

90+5′ VINKO

POKAL SLOVENIJE | 1. KROG | 16:00 | SREDA | 14.08.2019. | ŠPORTNI PARK ŠENČUR | ŠENČUR

Članska ekipa je včeraj popoldan odigrala svojo prvo pokalno tekmo v novi sezoni. Modro-beli so v prvem krogu Pokala Slovenije gostovali pri tretjeligaškem Šenčurju. Po nešteto zapravljenih priložnostih, je tekmo v končnici odločil ter s tem zagotovil napredovanje Vedran Vinko.

Naslednja tekma bo v nedeljo, ko bo lendavska Nafta odpotovala v Koper. Nekdanji prvoligaški derbi se bo začel ob 19:00.

Včerajšnja začetna postava proti Šenčurju.

POTEK TEKME

1′ | ZAČETEK TEKME.
4′ | Prva priložnost na tekmi se je ponudila Oštreku, ki je poizkušal s strelom iz razdalje, a je zadel le vratnico.
5′ | V naslednji akciji je Šeruga preigraval ter streljal po golu, ampak neuspešno, saj je dobro posredoval domači vratar, Vrečič.
26′ | Vinko je prišel do žoge ter nato preigraval, tudi on je poizkusil s strelom od daleč, a je tudi tokrat odlično posredoval vratar Šenčurja.
27′ | Oštrek je poslal odlično žogo v prostor Bizjaku, ta je meril po vratih, ampak je branilec domačih uspel blokirati poizkus. Odbita žoga je prišla do Oštreka, ki je močno streljal po golu, a se je izkazal Vrečič.
38′ | Z leve strani je Malešević poslal žogo pred vrata. Tam je najvišje skočil Vinko, ki je z glavo meril po golu. Njegov strel pa ni bil dovolj močan, da bi premagal domačega vratarja.
40′ | Pet minut pred koncem prvega polčasa se je priložnost ponudila tudi Šenčurju. Po odbiti žogi je Tramte streljal po vratih, a je Galoši odlično posredoval ter žogo odbil v kot.
45+2′ POLČAS.

Kljub veliki dominaciji, so modro-beli do zadetka prišli komaj v 95. minuti.

46′ | ZAČETEK DRUGEGA POLČASA.
47′ | Prvo nevarnejšo priložnost v drugem delu tekme, so imeli domači. Po uspešni podaji v prostor, je do žoge prišel Iglič, a ni uspel streljati po golu, saj je Galoši uspešno prekinil akcijo.
48′ | Po desnem krilu je prodiral Vinko, ki je uspel priti do nasprotnikovega kazenskega prostora. Lendavski napadalec je poizkušal s podajo v kazenski prostor, ampak se je žoga odbila od enega od domačih branilcev ter letela proti golu, a je Vrečič še uspel posredovati.
52′ | Bolla je poslal kakovostno podajo v prostor Bizjaku, ki je takoj streljal po golu, še enkrat več pa je na mestu bil Vrečič.
54′ | Na desnem robu kazenskega prostora je preigraval ter meril proti vratom Oštrek, a je bil tudi tokrat uspešnejši vratar Šenčurja.
57′ | Igro sta morala zapustiti Bizjak in Szökrönyös, namesto njiju sta vstopila Ploj ter Pirtovšek R..
58′ | S prostega strela je z neposrednim strelom poizkušal Oštrek. Zadel je vrata nasprotnika, ali zaman, saj je ponovno na mestu bil Vrečič.
62′ | V protinapad so krenili domači nogometaši. Z leve strani je žoga prišla v kazenski prostor do Kokalja, ki je nemudoma streljal po vratih Lendavčanov. Na srečo je Galoši dobro spremljaj akcijo ter uspešno obranil nevaren poizkus Šenčurja.
63′ | Pirtovšek R. je poslal odlično žogo v domači kazenski prostor, do nje je prišel Oštrek, ki ni dolgo okleval s strelom, a je tudi tokrat bil uspešnejši Vrečič.
71′ | Tudi Tóth je moral iz igre, na njegovo mesto je prišel Rebernik.
72′ | Rebernik je končno zatresel domačo mrežo, a je sodnik takoj razveljavil zadetek, saj se je podajalec, v tem primeru Vinko, znašel v prepovedanem položaju.
75′ | Oštrek je preigraval ter podal nazaj do Vinka, ki je imel veliko prostora za strel. Lendavski napadalec je takoj sprožil, ampak žal meril previsoko.
87′ | Tudi pri naslednji akciji je bil podajalec Oštrek. Na levi strani je do žoge prišel Rebernik, ki si jo je namestil na levo nogo ter sprožil nevaren strel, ali tudi tokrat se je izkazal domači vratar.
90+5′ | GOL! Ploj je podal na drugo vratnico, kjer je Vinko streljal ter zadel za vodstvo.
90+5′ | KONEC TEKME.