FOTO, INTERVJU: VISOKA ZMAGA NAD DRAVOGRADOM

Tim Ch. Farkaš

NAFTA 1903 4:1 (2:0) DRAVOGRAD

16′ REBERNIK, 32′ VINKO, 50′ OŠTREK, 89′ ZAGOREC

2. SNL | 3. KROG | 16:30 | SOBOTA | 10.08.2019 | ŠPORTNI PARK LENDAVA | LENDAVA

Včeraj popoldan je članska ekipa Nafte, v 3. krogu 2. SNL, gostila ekipo iz Dravograda. Pred približno 350 gledalci so se zaslužene zmage na koncu lahko veselili domači nogometaši. Modro-beli so v prvem polčasu prikazali odlično igro, v drugem polčasu pa so, predvsem zaradi izjemno neugodnega vremena, nekoliko padli v koncentraciji ter prejeli nepotreben gol. Kljub temu je ekipa Mariána Sluke zanesljivo premagala nasprotnika s Koroške.

Lendavčane že v sredo čaka naslednja preizkušnja. Modro-beli bodo namreč ob 16:00 odigrali pokalno tekmo v Šenčurju.

Začetna enajsterica proti Dravogradu.

POTEK TEKME

1′ | ZAČETEK TEKME.
3′ | Oštrek je preigraval pred nasprotnikovim kazenskim prostorom ter podal na levo stran do Vinkoja, ta je odložil Maleševiću, ki pa je poslal predložek pred gostujoča vrata. V “šestnajstercu” se je najboljše znašel Ploj ter streljal po vratih, a je vratar Dravograda uspel obraniti poizkus lendavskega napadalca.
7′ | Po napaki v obrambi je do strela prišel Oštrek, ki pa je za las zgrešil vrata Kanduča.
10′ | Po desni strani je Rebernik krenil v protinapad ter našel Bizjaka, ki je nato ostal sam pred vratarjem gostov. 28-letni napadalec je takoj sprožil po golu, ampak tudi to je obranil Kanduč.
11′ | Rebernik je podal pred vrata. Ploj je skočil najviše ter meril po vratih, ali tudi v tem primeru je bil uspešnejši vratar Dravograda.
12′ | Z leve strani je pred vrata podal Malešević, žogo je sprejel Vinko, ki je nato sprožil po golu, a se je ponovno izkazal Kanduč.
16′ | GOL! Tudi tokrat je žogo v kazenski prostor poslal Malešević. Do nje se je prikopal Rebernik ter s silovitim strelom končno premagal izvrstnega vratarja gostov.
17′ | Le minuto kasneje je sledil odgovor Korošcev. Adomako je preigral tri domače igralce ter streljal po vratih Raduhe, a na srečo lendavske ekipe, je zadel le vratnico.
26′ | Zaradi poškodbe Leušteka je le-ta moral zapustiti igrišče. Namesto njega je vstopil Živko.
32′ | GOL! Še enkrat več je bil Malešević tisti, ki je podal pred gostujoča vrata. Žoga je prišla do Vinka, ki je povišal vodstvo Lendavčanov na 2:0.
37′ | Po napaki v obrambi Dravograda, se je žoga odbila do Bizjaka, ki pa je močno streljal po vratih, Kanduč pa je uspel obraniti tudi ta strel.
45+2′ | POLČAS.

46′ | ZAČETEK DRUGEGA POLČASA.
47′ | V kazenskem prostoru je do strela prišel Oštrek, a je meril mimo vrat.
50′ | GOL! Vinko je preigraval pred gostujočim kazenskim prostorom in odložil Oštreku, ki je močno udaril po vratih ter zadel za odločilnih 3:0.
61′ | Namesto strelca drugega gola, Vinka, je v igro vstopil Zagorec.
72′ | Tudi Bizjak je moral zapustiti zelenico, na njegovo mesto je prišel Tóth.
82′ | GOL! Na levi strani je Adomako preigraval ter podal pred domača vrata. Raduha je posredoval, a ne najbolje, žoga se je odbila do Vetrovška, ki je kar dvakrat streljal po vratih, obakrat pa je na mestu bil odličen Raduha. Tretji strel, Adomakov, pa več ni uspel ubraniti.
86′ | Po dvojni podaji z Rebernikom je Ploj sam stekel proti vratom Kanduča. Napadalec modro-belih je nemudoma streljal po vratih, a je gostujoči vratar uspel posredovati. Odbito žogo je Ploj še enkrat udaril na gol, tokrat pa mu je veselje preprečila vratnica.
89′ | GOL! Rebernikov predložek je z glavo v mrežo pospravil Zagorec.