FEKETE GÓLJÁVAL GYŐZÖTT AZ U19, MAGAS VERESÉGET SZENVEDETT AZ U17

Tim Ch. Farkaš

Az Nafta U17-es és U19-es utánpótlási csapata tegnap délután, a 2. SKL/SML 5. fordulójában, idegenbe utazott Veržejbe. Miközben az U19 minimális győzelemt aratott, az U17 3:0-ás vereséget szenvedett.

A következő két mérkőzésre szombaton kerül sor, amikor a kék-fehérek a Šampion Celjet fogadják vendégül Hotizán.

U17 | VIPOLL VERŽEJ 3:0 (2:0) NAFTA 1903

2. SKL | 5. forduló| 14:30 | vasárnap | 2019. szeptember 08. | ČISTINA stadion | VERŽEJ

KEZDŐ 11:
TOPOLNJAK (V), PARTLIČ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, KODBA, ŽGANEC (K), PEČARKO, MIŠIĆ, ŠKRILEC
KISPAD:
JANŽA (V),  UTROŠA, NIKOLIČ, GAVRILOVIĆ, GERIČ

A kék-fehérek rosszúl kezdték a mérkőzést, hiszen egy nagyon passzív játék után, két gólt is kaptak az első félidőben. A következő 40 percben az ifjú “Naftások” már jobb játékot mutattak. ám sajnos nemtudták érvénysíteni adott lehetőségüket. Végül a  72. percben, a lendvai kapus nagy hibája után, a Veržej még harmadszor is telibe talált.

U19 | VIPOLL VERŽEJ 0:1 (0:0) NAFTA 1903

gólszerző: 84′ FEKETE

2. SML | 5. forduló | 16:30 | vasárnap | 2019. szeptember 08. | ČISTINA STADION | VERŽEJ

KEZDŐ 11:
CIGUT (V), MIHALJUŠ, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, PLEJ, FEKETE, ŠUPLJIKA (K), LESAR
KISPAD:
KOVAČ (V), IMRE, MATKO, HORVATH, SAKAČ, ŠOŠ

Egy elégge rossz minőségü pályán, az U19 csapata kiváló és egyben nagyon fegyelmes játékot mutatott, ami végül a megérdemelt három ponthoz vezetett. Az első félidőben a lendvai csapat volt a veszélyesebb, hiszen több gólhelyzetett is kijátszott magának. A legideálisabb helyzete Feketének adódott, aki maga fútott a Veržej kapuja felé, ám a hazai kapus háritani tudott. A kék-fehérek a második félidőben elsősorban nagyon fegyelmesen védekeztek, de ennek ellenére többször is gólhelyzetbe tudtak kerülni. Az eredmény végül a 84. percben változott meg először, amikor Fekete kicselezte az ellenfél védőjét és berúgta a győztes gólt.