FOTÓ, INTERJÚ: AZ ELSŐ VERESÉG AZ ÚJ IDÉNYBEN

Tim Ch. Farkaš

BELTINCI 1:0 (1:0) nafta 1903

2. SNL | 2. forduló | 17:30 | VASÁRNAP | 2019. JÚLIUS 04. | SPORTPARK BELTINCI | BELATINC

A kék-fehérek a szlovén 2. SNL 2. fordulójában idegenbe utaztak Belatincra. Sluka Marián vezetőedző csapata ezúttal rossz játékot mutatott és megérdemelt vereséget szenvedett az 1500 érkezett néző előtt. A Nafta legjobb játékosa Raduha volt, aki többször is óriasi bravúrral tartotta játékban a csapatát.

Szombaton már folytatódik a bajnokság, amikor a Nafta a Dravogradot fogadja vendégül 16:30 órakor a lendvai Sportparkban.

A tegnapi kezdő felállás a Belatinc ellen.

A MÉRKŐZÉS FOLYMATA

1′ | KEZDŐRÚGÁS.
8′ | Az első lehetőséget Vinko játszodta ki magának. Ami után kicselezett két játékost, bal szélről közepe felé húzta a labdát, majd kapura rúgot, de az egyik hazai védő blokkolni tudta lövését.
19′ | GÓL! A középpályán labdavesztés történt, erre a Belatinc ellentámadásba indúlt. Marko Maučec fútott egyenesen Raduha felé, Živko közbe lépett, de hibázott, így a hazai támadó maga állt a lendvai kapu előtt és belőtte a vezető gólt.
37′ | Rebernik cselezett jobb szélen, majd Oštrekhez passzolt, aki egyből lövéssel próbálkozott, csakhogy a hazai védelem újra háritott.
45+1′ | Miután a Nafta védelme valamivel több helyett hagyott az ellenfélnek, Zorman próbálta meg szerencséjét távolról, viszont lövése messze elkerülte a kék-fehér kaput.
45+2′ | FÉLIDŐ.

A lendvai csapat sajnos tegnap nemtudta megmutatni, hogy mire képes.

46′ | A MÁSODIK FÉLIDŐ KEZDETE.
46′ | Malešević távozott a pályáról, helyette Tóth érkezett.
54′ | A második félidőben a Belatinc tudott elsőnek helyzetbe kerülni. Kiváló passz után a jobb szélre, Mauko maga állt Raduha előtt, majd kapura is rúgott, de a Nafta kapusa nagyszerű védésének köszönhetően, továbbra is csak egy gólal vezetett a hazai csapat.
60′ | Sluka vezetőedző úgy döntött, hogy Pirtovšeket is lecseréli. Rok helyét Bizjak foglalta el.
67′ | Miután Vinkon szabálytalanság történt, szabadrúgást itélt a játékvezető. Rebernik ívelését Ploj fejelte kapura, de Zver háritani tudott.
68′ | Újabb labdavsztés után, a hazaiak ismét ellentámadásba lendültek. Egy területbe való passz után Zorman jutott labdához, aki egyedül maradt a lendvai kapu előtt. A Belatinc támadója egyből kapura lőtt, ám ezúttal is Raduha nagy bravúrral védett.
72′ | Következett a harmadik csere is. A játékot Szökrönyös hagyta el, helyette pedig Drk lépett pályára.
74′ | Ismét nagy lehetőség adódott a Belatinc csapatának. Kiváló területbe való passz után, Mörec került gólhelyzetbe, de ezt is háritotta Raduha.
78′ | Ploj cselezett majd lövésre állította a labdát Oštreknak, aki 20 méterről rúgott kapura. Lövése a kapu közepét találta el, így Zver kapusnak könnyű dolga volt.
85′ | Rebernik úgy döntött, hogy távoli lövéssel próbálkozik, de sikertelenül, hiszen rúgása túl pontatlannak bizonyult.
89′ | A mérkőzés utolsó lehetősége Drknek adódott. Rebernik beadását Drk tudta kapura lőni, de a hazai kapus ezt is háritotta.
90+4 | VÉGE.

MECCSKOMENTÁR

SLUKA MARIÁN:

“Semmiképpen sem lehetünk megelégedve az eredménnyel illetve a játékunkal. Az első félidőt odaajándékoztuk a Belatinc csapatának. Párharcot nem láttam, az agresszivitás is nagyon alacsony szinten volt. Az ellenfél ezt jobban pályára tudta hozni. Ez mellett még egy óriási védelmi hiba után kaptunk gólt, ami mindenféleképpen elkerülhető volt. Ezen az egy akción kivűl az ellenfélnek az első félidőben nem volt helyzete. A második félidőben már jobb játékot mutattunk. A kezdetén átálltunk a 3-4-3-as rendszerre, ami ma jobbnak bizonyult. Volt több veszélyes lehetőségünk, a támadás is jobban nézett ki. A Belatincnak volt három óriási helyzete, amit a mi kapusunk nagyon szépen megoldott. Annak ellenére, hogy jobb játékot mutattunk a második félidőben, sajnos nem voltunk elég agresszívak, nem is tudtunk magunknak kimondottan nagy helyzetett kijátszani. Főleg a két szélen játszottunk, de a beadásokra senki sem érkezett. Legjobban azt hiányoltam, hogy egyik játékos sem vette magára a felelőséget és mutatott valami többet.”

“Ebből a mérkőzésből kell tanulnunk, ezt a srácok is nagyon jól tudják. Sajnos az agresszió, a hozzáállás és a koncentráció ma nem volt olyan szinten, amilyenen az előző meccseken. Tovább kell lépnünk, szombaton már vár a következő ellenfél.”