FOTÓ, INTERJÚ: LENDVAI KLSZ KUPA GYŐZTES A NAFTA

Tim Ch. Farkaš

ODRANCI 0:4 (0:2) NAFTA 1903

20′ Bolla, 32′ Pirtovšek, 63′ Tóth, 71′ Drk

lendvai klsz kupa | döntő | 17:30 | kedd | 2019. július 30. | sportpark odranci | adorjánfalva

A Nafta első csapata tegnap délután játszodta még a 2018/2019-es idényhez tartozó KLSZ Kupa döntőjét. A mérkőzés az Odranci Sportparkjában játszódott. A keverten felálló lendvai csapat mindkét félidőt dominálta, majd megérdemelten győzte le a hazai NK Odrancit.

A tegnapi kezdő tizenegy Odranci ellen.

A MÉRKŐZÉS FOLYAMATA

1′ | kezdőrúgás…
4′ | kettős-passz után, Rebernik jobbról rúgott kapura, de sajnos nem talált hálóba
9′ | Szökrönyös kiváló labdát küldöt Drk felé, akit magára hagyott a hazai védelem, a 18 éves középpályása pedig csak a kapu felső lécét tudta eltalálni
20′ | GÓL! Szögletből érkezett a beadás, a hazai csapat próbált tisztítani, de végül a labda Bollahoz patant, aki berúgta a vezetést
27′ | szabadrúgásból Vinko küldte a labdát az Odranci kapuja felé, Bolla tudott kapura fejelni, de ezúttal háritott a hazai kapus
32′ | GÓL! Vinko nagyszerű beadással eltalálta Pirtovšek Rokot, aki befejelte a 0:2-es vezetést
40′ | 5 méterről Szökrönyös jutott lövéshez, de újra háritani tudott az Odranci kapusa
45+1′ | félidő…

46′ | a második félidő kezdete
46′ | Leuštek, Pirtovšek, Rebernik és Šeruga helyére Živko, Malešević, Bizjak és Zagorec érkezett
63′ | GÓL! Pirtovšek Tadej küldött alacsony beadást az ellenfél kapuja elé, Tóthoz jutott a labda, aki belőtte a Nafta harmadik gólját
68′ | Szökrönyös volt a következő, akinek távoznia kellett, helyére Kirić érkezett
70′ | Bizjak beadását Bolla fejelte kapura, de próbálkozása sikertelennek bizonyult
71′ | GÓL! bal szélről érkezett Malešević beadása, Bizjak erre kapura lőtt, de rúgását megálította az ellenfél kapusa, a kiütődő labdát pedig Drk tudta a hálóba lőni
76′ | az első és egyben az egyetlen hazai próbálkozás: szabadrúgásból próbált gólhoz jutni az Odranci csapata, de a lövésük túl pontatlan volt
84′ | Vinko passzolta Maleševićhez a labdát, az kétszer is kapura rúgott, de mindkétszer sikerült a hazai csapatnak megvédeni kapuját

Sima 4:0-ás győzelmet aratott a lendvai csapat a KLSZ Kupa döntőjében.

MECSSKOMMENTÁROK

SLuka Marián (vezetőedző):

“Fontos volt a mai győzelem a motivációnak. Három héten belül két kupát tudtak szerezni, gratulálok nekik.”

“Ma fiatalabb játékosok léptek pályára, de annak ellenére nagyon jól teljesítettünk és megérdemelten győztünk. A fiatalok ma bemútatták, hogy tudják pótolni a sérült játékosokat.”

“Már hétfőtől készülünk a vasárnapi rangadóra. Sajnos van sok sérült a csapatban, ezért még nemtudom, hogy melyik játékosokra tudok majd számítani.”

Zagorec Adam (középpályás):

“A mai győzelem nagyon fontos volt, hiszen mindig jó egy döntőt megnyerni. Az edző, azt várta tőlünk, hogy 100% menjünk a mai mérkőzésbe, ami szerintem sikerült is. Most már másodoszor tudtunk győzni és így is szeretnénk folytatni. Belatinc ellen is győzelemre fogunk játszani.”

“Az edzőnk megvolt elégedve a játékkal, a mérkőzés után ezt közölte is velünk. Az első tizenegy valamivel másabb volt, mint szombaton, hiszen most több cserejátékos kapott lehetőséget, de ők is megmútatták, hogy semmivel sem rosszabbak a többitől.”

“Minden gól fontos. Nagyon örülök, hogy ma három fiatal játékos is tudott a hálóba találni, sok jó mérkőzést és mégtöbb találatott kívánok nekik.”

“Holnaptól fogva már készülünk a vasárnapi nagyon fontos mérkőzésre. Ezúttal is leszeretnénk győzni a Belatinc csapatát. “

Vinko Vedran (támadó):

“Fontos volt a mai győzelem. Biztos vagyok benne, hogy nagyon segített a motíváció szempontjából.”

“Vegyes felállással léptünk ma pályára, de mégis nagyon jó játékot mútattunk. Három fiatal játékos gólhoz tudott jutni, ez is egy nagyon pozitív dolog.”

“Már nagyon várjuk a Belatinc elleni rangadót, de egyelőre legfontosabb az, hogy kipehnjük magunkat vasárnapig. Remélem minél több nező tud majd a segíteni nekünk.”