FOTÓ, INTERJÚ: MAGAS GYŐZELEM DRAVOGRAD FELETT

Tim Ch. Farkaš

NAFTA 1903 4:1 (2:0) DRAVOGRAD

16′ Rebernik, 32′ Vinko, 50′ Oštrek, 89′ Zagorec

2. SNL | 3. FORDULÓ | 16:30 | SZOMBAT | 2019. augusztus 10. | sportpark lendva | lendva

Tegnap délután, a szlovén 2. SNL 3. fordulójában, a Nafta csapata a Dravogradot fogadta vendégül. Az érkezett 350 néző előtt a kék-féherek arattak megérdemelt győzelmet. Sluka Marián csapata az első félidőben kiváló játékot mutatott, a második félidőben, a forró időszak miatt, valamivel esett a koncentrációban, de annak ellenére magabiztosan tudott győzni.

A következő mérkőzésre már szerdán kerül sor, amikor a kék-fehérek Šenčurba utaznak. A kupameccs 16:00-kor kezdődik.

A kezdő tizenegy Dravograd csapata ellen.

A MÉRKŐZÉS FOLYAMATA

1′ | KEZDŐRÚGÁS.
3′ | Oštrek cselezett az ellenfél tizenhatosa előtt, majd bal szélre passzolta Vinkohoz, az Maleševićhez továbbitotta, aki alacsony beadást küldöt a kapu elé. A labdához végül Ploj jutott, akinek sikerült befejzni az akciót, de a Dravograd kapusa háritani tudott.
7′ | Védelmi hiba után Oštrek jutott lövőhelyzetbe, de rúgása pontatlan volt, így továbbra is csak 0:0 maradt az állás.
10′ | Jobb szélen Rebernik indított ellentámadást, majd egy kiváló területbe való passzal megtalálta Bizjakot, aki maga futott Kanduč kapuja felé. A lendvai támadó egyből kapura rúgással próbálkozott, de az ellenfél kapusa újra védeni tudott.
11′ | Rebernik jobb szélről érkező beadását Ploj fejelte kapura, ám ismét háritott Kanduč.

12′ | Malešević újból alacsony beadással próbálkozott. A labda Vinkohoz jutott, aki egyből kapura rúgott, viszont ezt is kivédte a vendégek kapusa.
16′ | GÓL! Ezúttal is Malešević küldte kapu elé a labdát. A beadás végül Rebernikhez jutott, aki pedig erős lövéssel végre letudta győzni Kandučot.
17′ | Egy pillanattal később már érkezett a Dravograd válasza. Adomako cselezett ki három játékost, majd próbálkozott távolról, de szerencsére csak a kapufát talált el.
26′ | Sérülés miatt Leuštek hagyta el a pályát, helyette Živko érkezett.
32′ | GÓL! Újra Malešević küldött veszélyes labdát a tizenahtosba. Vinko állította magának lövésre, majd szuverénan belőtte a 2:0-ás vezetést.
37′ | Miután rosszúl háritott a vendégek védelme, a labda Bizjakhoz ütődött, az erős rúgást küldött Kanduč kapujára, de a Dravogad kapusa ezt is levédte.
45+2′ | FÉLIDŐ.

46′ | A MÁSODIK FÉLIDŐ KEZDETE.
47′ |  Oštrek jutott labdához az ellenfél tizenhatosában. Egyből lövéssel próbálkozot, ám rúgása nem volt elég precíz.
50′ | GÓL! Vinko cselezett a vendégek tizenhatosa előtt, majd Oštrekhez passzolta, ő pedig egyből erős rúgást küldött az ellenfél kapujára. Pontos lövése Kanduč kapuja jobb alsó sarkában végződött.
61′ | A gólszerző Vinko helyett, Zagorec lépett pályára.
72′ | A következő játékos, akinek távoznia kellett, az Bizjak volt, az ő helyét Tóth foglalta el.
82′ | GÓL! Bal szélen Adomako cselezett, majd kapu elé küldte a labdát, Raduhatól Vertovšekhez ütődött, az kétszer is kapura rúgott, de mindkét lövését a hazai kapus háritani tudta, ám Adomakojét már nem.
86′ | Rebernik kiváló passzt küldött Plojhoz, ő pedig maga futott Kanduč felé, a lendvai csatár rúgását először háritani tudta a Dravograd kapusa, de kiütődő labdát már nem. A vendégek szerencséjére Ploj csak a belső kapufát találta el.
89′ | GÓL! Rebernik beadását Zagorec fejelte a vendégek kapujába.
90+2′ | VÉGE.

MECCSKOMENTÁROK

SLUKA MARIÁN:

“Örülök neki, hogy ma ismét a régi csapatomat láthattam a pályán. Minden szempontban jobbak voltunk az ellenféltől. Az első félidő hozzáállásával és játékával kimondottan elégedve vagyok. Acsapat agresszív volt, előre játszott, sokkat fútott és több veszélyes helyzetet is kidolgozott. A Dravograd csak a kiváló kapusának köszönheti, hogy az első félidőben nem kapott 4-5 gólt. Ilyen forróságban nagyon nehéz focizni, ez látható is volt a második félidőben. Ennek ellenére sikerült kidolgoznunk sok veszélyes helyzetet. Az egyetlen negatív pillanat ma a kapott gól volt. Nagyon sajnálom, hogy ezt nem tudtuk megakadályozni, főleg Florijan végett, aki már többször is segített rajtunk. Ebből kell tanulnunk, hiszen a csapat még sokszor fog hasonló helyzetbe kerülni. A 3:0-ás vezetés után magasabb labdabirtoklásunknak kell, hogy legyen, amit én ma többször is hangsúlyoztam, de ezt ma a csapat nemtudta egyészen telejsíteni. A srácok teljesen megérdemelt győzelemet arattak, mindent megtettek, hogy sikeresek legyenek, ezért is szeretnék gratulálni nekik. Remélem, hogy ezen az úton fogunk haladni továbbra is.”

“Lehetett látni, hogy tanultunk a vasárnapi vereségből. Agresszívabbak voltunk, sokkal több párharcot tudtunk megnyerni, majd evégett veszélyesebb akciókat is tudtunk kijátszani.”

“Őszintén megmondva, egy szemmel mindig a következő ellenfélünkre figyelek. Gondolkoztam már Koperről is, de vasárnap előtt egyenlőre a szerdai kupamérkőzés vár ránk. Először Šenčura koncentrálunk, hiszen a továbbjutás a célunk.”

MALEŠEVIĆ MARKO:

“Megvagyok elégedve a mai eredménnyel. Már az első tizenöt percben 4-5 gólt kellet volna rúgnunk, de sajnos nem sikerült. A második félidőt is jó kezdtük. Az öltözőben azt beszéltük meg, hogy minél előbb el kell döntenünk a mérkőzést, ez sikerült is. Ez után estünk a koncentrációban, amit az ellenfél kihasznált és gólhoz jutott. Ennek ellenére, szerintem egy nagyon szolid mérkőzést játszottunk ma.”

“A mai meccs a vasárnapitól főleg az agresszió szintjében különbözött meg. Belatincon nagyon rossz játékot mutattunk, hiszen a fejünkben nem voltunk jelenek, ma ez másképp volt.”

“Szerintem az első félidőben elig jó játékot mutattam. A mérkőzés második felében nemtudtam olyan jól bemutatkozni, mint az elsőben, mivel a nap legforróbb időszakában játszodtunk, ami pedig sok energiát igényelt.”

“Szerdán már a következő mérkőzés vár ránk. A kupameccsen is törekedni fogunk, hiszen tovább szeretnénk jutni. Nagyon örülnék ha a Šenčurt le tudnánk győzni és ezzel valamelyik elsőosztályos csapattal ütközünk majd össze. Elsősorban persze Mariborra vagy Olimpijára gondolok, de Mura is egy jó opció.”