Tim Ch. Farkaš

U7-ES TORNA A LENDVAI SPORTPARKBAN

16:30 | KEDD | 2019.04.16. | SPORTPARK LENDVA | LENDVA

Múlt kedden a lendvai Sportparkban U7-es labdarúgó torna volt rendezve. A hazai Nafta 1903 mellett még Beszterce, Adorjánfalva és Cserföld csapata vett részt a tornán.

Az ifjú lendvai focisták az első meccsen legyőzték Besztercét majd a következő mérkőzést evesztették Cserföld ellen.

FRIDL FRANC TÁVOZIK A NAFTA VEZETŐEDZŐI POSZTJÁRÓL

Ma délután a Nafta 1903 vezetősége úgy döntött, hogy a felnőtt csapat vezető- és segédezdőjének távoznia kell. Fridl új helyetese már is szerződést kötött a lendvai klubbal.

“A Labdarúgó klub Nafta 1903 a mai nappal, 2019 április 17., egyhangúlag elválík Fridl Franc vezetőedzőtől és Sešlar Simon segédedzőtől.”

Az új vezetőedző posztját ettől fogva Sluka Marián (39) veszi át. Szerződése a lendvai klubbal a 2019-2020 szezon végéig érvényes.

Stegne Anže, erőnleti edző, és Šeliga Aleksander kapusedző továbbra is megtartják a helyüket.

Sluka Marián, a Nafta 1903 új vezetőedzője. (Fotó: ZTE FC)

Sluka Marián 39 éves szlovák volt labdarúgó és fociedző. Pályafutását a Ziar nad Hronomnál kezdte. Később majd még a Skonto Riganál, Fc Senecnél, FC Neman Grodnonél, Zalaegerszegnél, Szombathelyi Haladásnál és a NK Polananál  is játszott. Legtöbbször a magyar ZTE-nek lépett pályára. Utolyán a Zalaegerszegnél tevékenykedett edzőként.

Sluka Marián a Palina színeiben. (Foto: pomurec.com)

ÚJABB VERESÉGET SZENVEDETT A FELNŐTT CSAPAT

NAFTA 1903 0:3 FUŽINAR

16:30 | SZOMBAT | 2019.04.13. | sPORTPARK LENDVA | LENDVA

A Nafta 1903 felnőtt csapata múlt szombaton játszodta a szlovén 2. SNL 23. fordulóját. Ezáltal a lendvai Sportparkba a harcias Fužinar csapat érkezett. Végül Bukovec Mihael, a Nafta egykori játékosa, most pedig a Fužinar vezetőedzője, örülhetett a három pontnak.

A kezdő tizenegy Fužinar ellen.

Az első kiemelni való érdemes akció a Naftájé volt, amikor Bizjak erős lövését a vendégek kapusa háritani tudta. Néhány perccel később következett a sokk. Prahić hibája után Horvat maga fútott Raduha felé, majd a hazai kapus jobb alsó sarkát kicélozta. Erre ismét a kék-fehérek lendültek támadásba. Vinko Pakuhoz passzolt, aki kicsivel a kapu mellé rúgta a labdát. Erre Paku akcióját Ploj fejezte be, de ő is sikertelenül. Egy perccel később a Fužinar indított ellentámadást. A bal felről érkező kiváló beadást Fasvald küldte kapura, de csak a kapufát találta el.

A második félidőben a kék-fehérek ismét megszálták a vendégek kapuját és igy több helyett adtak a Fužinar ellentámadásaira. A 46. percben következett az első csere. Zsolt helyét Vaš foglalta el, de neki sem sikerült megváltoztatni az állást. A 64. percben Fridl Franc Zeljko helyére Oštreket küldte, majd később a csapatkapitánynak, Novinićnak is távoznia kellett, helyete Grabant érkezett. A mérkőzésnek folytatásának rövid összefoglalása: A Nafta támadt, a Fužinar lőtte a gólokat. Miután a hazai csapat ismét óriási gólhelyzeteket hagyott ki, a vendégek növeltik az előnyüket. Gyors ellentámadás után jobbról érkezett a beadás. Fasvald várt a második kapufán és kihasználta Raduha hibáját. A 93. percben jött a harmadik. A Nafta tizenhatosában Horvat jutott a labdához aki kiváló lövéssel másodszor is telibe talált.

GYŐZÖTT AZ U17, AZ U19 KEMÉNYEN MEGKÜZDÖTT A DÖNTETLENÉRT

A szlovén 2. SKL/SML 21. fordulójában a Nafta két legidősebb utánpótlási szelekciója Kety emmi Bistrica csapatával birkózott meg. Az első mérkőzésen, amelyik már 11:00-kor kezdődött, az U17-es lépett pályára. Atraktív és szép játékkal könnyedén legyőzték a Bistricát. Erre az U19 volt a soros. A 13:00 órakor kezdődő meccs keményebb és nehézebb volt. Főleg a hazai kapust, Lőrinc Markot, fontos megemlíteni, hiszen többször is nagyot védett, majd ezzel nagy szerepe volt keményen kiküzdött döntetleneben.

16:30 | SZOMBAT | 2019.13.04. | SPORTPARK LENDAVA | LENDAVA

Belépőjegyet, a Nafta 1903 – Fužinar bajnokira, a lendvai Sportpark bejárata mellett elhelyezkedő jegypénztárnál vehetnek holnap 15:45-től tovább. A belépő ára 6€.

Ingyenes jegyek a hazai szurkolók számára nem lesznek elérhetőek.

NEM LETT GYŐZTESE A HOTIZA – NAFTA BAJNOKINAK

U17/U19 | HOTIZA 2:2 NAFTA 1903

Strelec: Šimunković 2x

17:00 | KEDD | 2019.04.09. | sPORTPARK HOTIZA | HOTIZA

A Nafta 1903 U17 és U19 szelekciója tegnap délután kevert felállásban a Mladinska liga vagyis az U19 bajnokság keretében Hotiza ellen lépett pályára. A lendvai csapat, több kihagyott helyzet után csak egy 2:2-es döntetlent tudott kivívni. Mindkét gólt a tegnap kiváló Šimunković Bruno lőtte.

16:30 | KEDD | 2019.04.09. | Sportpark Odranci | ADORJÁNFALVA

Tegnap délután a Nafta 1903 legfiatalabb utánpótlási szelekciója tornán vett részt Adorjánfalván. Zagorec Adam csapata három mérkőzést játszott. Az elsőt elvesztette Bántornya ellen. A következő meccset Adorjánfalvával vívták, amely döntetlenre sikerült. Az utolsó mérkőzésen pedig Dobronak csapata ellen győzni tudtak.

GYŐZÖTT AZ U19, MAGAS VERESÉGET SZENVEDETT AZ U17

Múlt vasárnap a szlovén 2. SKL és SML 20. fordulójában a Nafta 1903 két legidősebb utánpótlási csapata Dravogradban játszott. Miközben az U17 magassan elveszetett, az U19 fontos győzelmet aratott.

U17 | Dravograd 5:0 (1:0) Nafta 1903

14:00 | vasárnap | 2019.04.07. | sport központ dravograd – műfűves pálya | dravograd

U19 | Dravograd 2:3 (1:2) Nafta 1903

Strelci: Kirić 2′, Zrna 26′, Biharvári 73′