ELSŐ VERESÉG A 2019-ES ÉVBEN

Szombaton a Nafta 1903 felnőtt csapat az ötödik felkészülési mérkőzését játszotta. A lendvai műfűves pályán a kék-fehérek a Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia II csapata ellen léptek pályára.

Az első félidőben főleg a hazaiak támadtak, de sikertelenül. A következő 45 perc érdekesebbnek bizonyult. Továbbra is a kék-fehérek dominálták a mérkőzést. Majd büntető segítségével a vendégek vezetéshez jutottak. A további fél órában is a Nafta csapata támadt, de sehogy sem tudtak gólhoz jutni. Erre egy gyors ellentámadás után a Magyarok ismét telibe találtak. A hátralévő néhány percben már nem történt semmi és igy a Nafta 1903 először szenvedett vereséget az új évben.

Nafta 1903 0:2 Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémia II

MAGAS GYŐZELEM MAGYAR HARMADOSZTÁLYOS ELLEN

Szerdán játszotta negyedik felkészülési mérkőzését a Nafta 1903 felnőtt csapata. A Lendvai műfűves pályán a hazai csapat 7 góllal volt jobb a Magyar harmadosztályos Andráshidától.

Nafta 1903 7:0 Andráshida
Góllövők: Ploj (2x), Balázs (2x), Šeruga, Oštrek (11m) és B. Grabant

KÉT UTÁNPÓTLÁSI GYŐZELEM HALADÁS ELLEN

Vasárnap, 2019. február 10-én, a Nafta 1903 U13-as és U15-ös szelekciója barátságos mérkőzést játszott a Szombathelyi Haladás ellen. Mindkét csapat győzelmet aratott.

U13 | Nafta 1903 2:0 Szombathelyi Haladás
Strelca: Biro, Farkaš

FELÁLLÁS U13
Vučko Tino, Svetec Aaron, Majerič Až, Szigeti Zétény, Torhač Edvin, Bicsák Mátyás, Škrban Žan, Farkaš Žan, Kulčar David, Buda Kepe György, Prendl Domen, Biro Dominik, Lebar Vid Gabriel, Krampač David

U15 | Nafta 1903 2:0 Szombathelyi Haladás
Góllövő: Vugrinec (2x)

FELÁLLÁS U15
Farkaš Jan (K), Lovenjak Luka, Terninovec Alen, Utroša Aljaž, Jerebic Justin, Sakač Vid, Nikolič Santino, Gavrilović Luka, Kustec Jure, Vugrinec Vito, Rubin Žan
Majd később Legen Patrik (K), Šooš Zsolt és Varga Arjun is lehetőséget kaptak.

Ünneplés a győzelem után:

COERVER PROGRAM A NAFTA LABDARÚGÓ AKADÉMIÁN

Klubunk Labdarúgó Akadémiájának szakmai képzését támogatva, fél éves megállapodást írt alá Kocsárdi Gergely klubigazgató és Szalma JózsefCoerver Coaching magyarországi igazgatója.

A Coerver képzés lényege az alap technikai képességek hatékonyabb fejlesztése melyet a világ számos nagy klubjánál, többek között a Manchester United-nél és a Real Madridnál is alkalmaznak már. A technikai képességek fejlesztése rendkívül fontos egy labdarúgó palánta karrierje során, hiszen a magas szintű, gyors labdarúgáshoz magas szinten kell tudni az alap technikai elemeket hogy azt későbbiekben gyorsan és magabiztosan tudja alkalmazni a játékos majd a pályán. A technikai hiányosságokat felnőtt szinte már sokkal nehezebb kijavítani. Ebben a programban vehet részt 2019 tavaszán az NK Nafta Labdarúgó Akadémia U9, U11, U13 és U15-ös csapatának tagjai, akiknek heti rendszerességgel tartanak képzést a Coerver Coaching edzői. Az első edzések már meg is voltak a héten, melyet nagyon élveztek labdarúgóink.

Érdekesség: A 2010-es világbajnokság döntőjében, amleyikben Spanyolország legyőzte Hollandiát, a 28 szereplő játékosból 17-en edzetek a Coerver program szerint.

3. HELYEZÉST ÉRTE EL AZ U11 A ZALAEGERSZEGI TORNÁN

Múlt vasárnap az U11 szelekció Zalaegrszegre útazott teremtornára. Az útánpótlási csapatot Gerenčer Borut főedző vezette.

A tornán 6 csapat vett részt: Zalaegerszeg, Siófok, Haladás, Kaposvár és az osztrák Jaz GU-Süd. A kék-fehérek 2 győzelem, 2 döntetlen mérkőzés és 1 vereség után kiváló 3. lettek.

SIKERES TORNA ODRANCIN

Múlt vasárnap két torna volt rendezve Odrancin. Az elsőn az U-11-es csapatunk vett részt a másodikon pedig az U-13-as. Mind két csapat kitűnően teljesített.

A Nafta U-11-es csapata a második helyezettet érte el. Csak az Odranci csapata tudta legyőzni a kék-fehéreket. 2:1-es vereséget szenvedtek a döntőben. Kolman Rok lett a torna legjobb kapusa.

Az U-13-as szelekció csapata a harmadik helyezést érte el. A Nafta ifjú csapata a mérkőzések többségén dominált és jobb ellenfélnek bizonyult. Biro Dominik lett 5 góllal a kék-fehérek legjobb góllövője.

Ekipa U11 na turnirju v Odrancih

DÖNTETLENRE SIKERÜLT AZ ELSŐ BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS

Kedden 2019. január 2-án 13.00 órakor a felnőtt csapat először lépett pályára az új évben. A barátsági mérkőzés, Radomljeban, a szlovén másodosztály vezető csapat műfűves pályáján zajlott. Annak ellenére, hogy a kék-fehérek az első félidőben dominálták a hazai NK Radomljet, nem született gól. A második félidőben Fridl Franc vezetőedző kicserélte az egész csapatot és friss játékosokat küldött a pályára. A következő 45 percben is több gólesélyt dolgoztak ki a Lendvaiak, de nem sikerült gólt szerezniük.

SAJTÓTÁJÉKOZTATÓ A FELKÉSZÜLÉSEK FOLYTATÁSA ELŐTT

Ma délután a Nafta 1903 helységeiben megrendezett sajtótájékoztatón Magdič Igor és Fridl Franc röviden bemútatták az idény klubbéli eseményeit, a felnőtt csapat céljáit és a  tavaszi idényre való felkészülési tervet.

Néhány órával ezelőtt végződött a Nafta 1903 vezetősége által rendezett sajtótájékoztató, amelyen Magdič Igor és Fridl Franc segítségével fény derült a klub eddigi eseményeire és a jövőbeli terveire.

Matas Nikola (ZTE, Magyarország), Roginić Marko (Podbeskidzie, Lengyelország), Grmek Jan és Vöröš Patrik úgy döntöttek, hogy elhagyják a lendvai Naftát. A vezetőség törekvései útán sikerült Bizjak Jaka-val (Drava Ptuj) és Pirtovšek Rok-al (Drava Ptuj) szerződést kötni. A 6 hónapi kölcsönről visszatérve Zagorec Adam, Pozsgai Lucian és Magdič Lukas szintén a csapathoz kapcsolódtak.  Jelenleg a ZTE 31 éves támadó középpályása Zsolt Balázs próbáidőn van a lendvai klubnál. Ezen kivül a kék-fehérek szakmai stábja is tágult. Az új erőnleti edző Stegne Anže, a kapusok edzését pedig mostantól Šeliga Aleksander fogja vezetni.

Sérülés miatt Cekovski Denis és Pozsgai Lucian a tavaszi idényben már nemléphetnek pályára. Leuštek Leon, aki szintén sérült, pedig kb. 2 héten belül már focizhat.

A lendvai futball klub Nafta 1903 és Avto Škafar d.o.o. illetve Avtohiša Nissan közreműködésével, a felnőtt csapat 4 Nissan márkáju autóval gazdagabb.

Magdič Igor és Fridl Franc szavai által a kék-fehérek célja ismét az első helyezet elérése, illetve a csapat feljutása Szlovénia 10 legjobb csapata közé.

A lendvai Nafta felnőtt csapata a teljes felkészülési időszakot Lendván fogja tölteni.