FOTÓ, INTERJU: VERESÉG KOPERBAN

KOPER 2:1 (2:0) NAFTA 1903

59′ OŠtrek

2. SNL | 4. forduló | 19:00 | vasárnap | 2019.08.18. | BONIFIKA STADION | KOPER

A Nafta felnőtt csapata vasárnap idegenbe utazott Koperbe. A szlovén 2. SNL 4. fordulójában a hazai csapat tudott győzelemhez jutni. Az első félidőben Koper volt a jobb csapat, a másodikban pedig a lendvai Nafta.

A következő mérkőzésre szombaton kerül sor, amikor a Nafta a Drava csapatát fogadja vendégül.

FOTÓ, INTERJÚ: A TEGNAPI VÉGSŐ EDZÉS A MAI DERBI ELŐTT

A lendvai csapat tegnap 16:00 órakor kedzte meg az utolsó felkészülési edzését a mai rangadó előtt. Beszélgettünk a vezetőedzővel és a kék-fehérek első kapusával.

MECCS ELŐTTI KOMENTÁROK

SLUKA MÁRIAN:

“Majd holnap látjuk alig meg, ha a csapat ki tudta-e pihenni magát, de úgy érzem, hogy mindenki a csapatban és a csapat körül is, mindent megtett, hogy kipihenve tudjunk majd holnap Koperba utazni. Szerintem felvagyunk készülve a holnapi rangadóra.”

“Az elvárásaim mindig egyformák. Már többször is említettem, hogy a legfontosabb az, hogy azt a csapatot látom a pályán, amelyik agresszív, magabiztos, teljesíteni akar és koncentrált. Holnap egy gyors, agresszív és offenzív focit szeretnék játszani. Az ellenfelünk az egyik legjobb csapathoz tartózik a ligában, de annak ellenére győzelemre fogunk játszani.”

“Úgy terveztünk, hogy valamelyik a sérültektől, már az első tizennyolc között tud majd lenni ezen a hétvégén, de ahoz képest nagyon kevéset tudtak edzeni a csapattal, hogy már holnap elégé fel lenének készülve. Van néhány fontos iránypontom ez a téma iránt, amit folyton betartok és sajnos ezeket a sérült játékosaim egyelőre nem tutdják még betölteni. Novinić Mitja és Paku Roland már sokkal jobbul néznek ki. Két csapatedzésen már túl vannak, remélem, hogy a következő héten is továbbra jobbul a helyzetük és a Drava ellen már bevethetők lesznek. Leuštek Leon múlt hétvégén sérülést szenvedett, ami miatt körülbelül két hétig nem tud teljes csapatedzést végezni. Žalik Samo ma edzet először a csapattal, nála is épp úgy remélem. hogy másik héten tudja folytatni a munkát a csapattal.”

“Koper az egyik feljútási favorit. Két első osztályos játékost is igazoltak. Mindkettő nagy karierrel rendelkezik, valamint több száz mérkőzést játszott a szlovén első ligában. Idősebb, tapasztalt csapatról van szó, amely egy kombinált támadó focit produkál. Szerintem nagyon jó mérkőzést tudunk majd holnap játszani velük, amelyiket remélem, hogy sikeresen felyezünk be.”

RADUHA FLORIJAN:

“Úgy készültünk, mint minden más mérkőzésre. Ki tudtam pihenni magamat, hiszen szerdán nem játszodtam Šenčur ellen. Szerintem az egész csapat jó regenerációt végzett és fel van készülve a holnapi rangadóra.”

“Koper ellen csakis a győzelem számít. Mindegyik mérkőzésen győzni akarunk és most is így van.”

“Kopernak van néhány kiváló és tapasztalt játékosa, amelyikek az első ligából érkeztek. A csapatuk minőséges, de nem legyőzhetetlen. Ha hinni fogunk magunkban és a játékunkban, akkor az eredmény is pozitív lesz.”

“Szerintem nagyón jó focit játszunk. Egyelőre az egyetlen hibánk csak az volt, hogy a mérkőzés második felében folyton estünk a koncentrációban. Ha holnap koncentráltak és fegyelmesek leszünk az utolsó percig, akkor semmi gondunk sem fog akadni.”

FOTÓGALÉRIA

SIKERES IDÉNYNYITÓ AZ U17 ÉS U19 CSAPATA SZÁMÁRA

A Nafta két legidősebb utánpótlási csapata tegnap délután nyította meg a 2019/2020-as szlovén U17-es és U19-es másodosztály idényét. Az ifjú “Naftások” a lendvai Sportparkban a Rogaškát fogadták vendégül. A hazai mérkőzésen mindkét szelekció magabiztos győzelmet aratott.

A következő mérkőzésre jövő vasárnap kerül sor, amikor a kék-fehérek Pesnicában, a Jarenina csapata ellen lépnek pályára. A két meccs 10:00 és 12:00 órakor kezdődnek.

U17 | NAFTA 1903 4:1 (2:0) ROGAŠKA

4′ ŽGANEC (11m); 13′ ŠKRILEC; 56′, 58′ GLOGOVEC

2. skl | 1. FORDULÓ | 15:30 | PénteK | 2019. AUGUSZTUS 16. | SPORTPARK LENDVA | LENDVA

ŠooŠ Vladimir csapata a mérkőzés nagy részét dominálta és megérdemelten győzött. Miután Mezga cselezett az ellenfél tizenhatosában, a Rogaška játékosa szabálytalanúl állította meg őt. A játékvezető tizenegyest itélt, Žganec lépett a labdához, majd magabiztosan berúgta a vezetést. A 2:0-át Škrilec rúgta be szabadrúgásból. Erre a lendvai csapat valamivel esett a játékban, ami végül az ellenfél találatához vezetett. Rogaška gólja után a Nafta ismét támadásba lendült és Glogovec két találatával az 56. illetve az 58. percben eldöntötte a mérkőzést.

U19 | Nafta 1903 3:0 (2:0) Rogaška

24′ Koščak; 31′ Sakač; 79′ Šupljika (11m)

Az első félidőben jobb játékot mutattunk mint az ellenfél. A kék-fehérek 4-5 veszélyes akciót tudtak kijátszani maguknak és ebből két gólt is szereztek. Az első gólt Koščak szerezte, amikor bal szélről tört be az ellenfél tizenahtosába és precíz rúgással, a kapus hosszú sarkába megszerezte az 1:0-ás vezetést. Koščak visszapassza után Sakač egyből kapura rúgott, majd megszerezte a mérkőzés második gólját. A második félidőben sikeresen védekezett a csapat valamint ellentámadásokból próbáltak gólhoz jutni.  A 79. percben Koščakot szabálytalanúl állították meg a tizenhatosban. A játékvezető egyből büntetőt itélt, így Šupljika lépett a labdához és sikeresen érvényesítette. Az ellenfél is többször veszélyes ellentámadást tudott indítani, de Cigut kapus kiválóan háritotta a Rogaška összes próbálkozását.

FOTÓ, INTERJÚ: VINKO KÉSŐ GÓLJÁVAL JUTOTT TOVÁBB A NAFTA

ŠENČUR 0:1 (0:0) NAFTA 1903

90+5′ VINKO

SZLOVÉN KUPA | 1. FORDULÓ | 16:00 | SZERDA | 2019. AUGUSZTUS 14. | SPORTPARK ŠENČUR | ŠENČUR

A Nafta felnőtt csapata tegnap délután játszodta az új idény első kupamérkőzését. A kék-fehérek, a Szlovén Kupa első fordulójában, a harmadosztályos Šenčurnál vendégeskedtek. A lendvai csapat több óriási kihagyott helyzet után, végül Vinko késő góljával biztosította a továbbjutást.

A következő mérkőzésre vasárnap kerül sor, amikor a Nafta Koperba utazik idegenbe. A meccs 19:00 órakor kezdődik.

A tegnapi kezdő tizenegy Šenčur csapata ellen.

A MÉRKŐZÉS FOLYAMATA

1′ | KEZDŐRÚGÁS.
4′ | A mérkőzés első lehetősége Oštreknak adódott. A 23 éves középpályás távoli rúgással próbálkozott, ám csak a kapufát találta el.
4′ | Šeruga cselezett az ellenfél tizenhatosán majd kapura lőtt, de a Vrečič kapus háritani tudott.
26′ | Vinko bal szélről befelé húzta a labdát. Miután kicselezett két hazai játékost rá is lőtt, viszont ezúttal is védeni tudott a Šenčur kapusa.
27′ | Oštrek kiváló passzt küldött Bizjak elé, ő pedig erre maga futott a hazai kapu felé. Kapura is rúgott, de az egyik hazai védő blokkolni tudta próbálkozását. A lepatanót Oštrek küldte kapura, ám újból kivalóan védett Vrečič.
38′ | Malešević beadását Vinko fejelte kapura, de fejese túl gyöngének bizonyult.
40′ | Öt perccel az első félidő vége előtt a hazai csapat is gólhelyzetbe tudott jutni. Egy lepatanó után Tramte rúgott kapura, ám szerencsére Galoši védeni tudott.
45+2′ | FÉLIDŐ.

A nagy domináció ellenére, a kék-fehérek alig a 95. percben tudtak gólhoz jutni.

46′ | A MÁSODIK FÉLIDŐ KEZDETE.
47′ | Az első lehetőséget a második félidőben a hazai csapat tudta kijátszani magának. Kiváló területbe való passz után, Iglič futott maga Galoši felé, de a Horvát kapus kifutással sikeresen háritott.
48′ | Jobb szélen Vinko indított ellentámadást, majd rúgott kapura, erre a Šenčur védelmétől lepatant a labda a hazai kapu felé, de Vrečič még védeni tudott.
52′ | Bolla küldött szép passzt Bizjaknak, aki egyből kapura rúgott, ám ezt is háritani tudta a Šenčur kapusa.
54′ | Jobb oldalt Oštrek cselezett, majd rúgott kapura, viszont újból sikeresebb volt a hazai kapus.
57′ | Bizjak és Szökrönyös távozott, helyettük Ploj illetve Pirtovšek R. érkezett.
58′ | Szabadrúgásból Oštrek próbálkozott, de Vrečič ismét óriásit védett.
62′ | Ellentámadásból a Šenčur került gólhelyzetbe. Bal szélről a tizenhatosba érkezett a labda, ahol pedig Kokalj lőtt kapura, de Galoši ezúttal is háritott.
63′ | Pitovšek R. kiváló passza Oštrekhez jutott, aki egyből kapura rúgott, ám ezt is kivédte Vrečič.
71′ | Tóth volt a következő, akinek el kellett hagynia a pályát, helyette Rebernik érkezett.
72′ | Rebernik végre betalált a Šenčur hállójába, de sajnos a játékvezető lest itélt, így továbbra is csak 0:0 maradt az állás.
75′ | Oštrek cselezett majd passzolt Vinkohoz, akinek sok helyett hagyott a hazai védelem, de sajnos túl magasan célzott.
87′ | Oštrek passzolt szélre Rebernikhez, az pedig befelé húzódott majd kapura lőtt, ám háritani tudott Vrečič.
90+5′ | GÓL! Ploj beadását Vinko tudta érvényesíteni.
90+5′ | VÉGE.

MECCSKOMENTÁROK

SLUKA MARIÁN:

“Már a kezdőrúgástól a koncentráció nem volt az elvárt szinten. Ma ez egy tisztán más mérkőzés volt, mint szombaton. A kupameccseken, mindegyik csapat veszélyes lehet, főleg a kisebbek. Már az első 20 percben elkellett volna döntenünk a mérkőzést, hiszen 4 óriási lehetőségünk adódott, amelyeket sajnos nemtudtunk érvényesíteni. Pont ez végett gondolom, hogy nem voltunk 100% koncentráltak, mivel ilyen minőséges játékosoknak, mint amilyenekkel mi rendelkezünk, ilyen helyzeteket be kell hogy találjanak. Az ellenfélnek csak egy nagyobb helyzete volt az egész mérkőzésen, nekünk pedig 8-9. Az első félidő játéka nem volt ideális. Miután a második félidőben becseréltem három játékost már jobb játékot tudtunk produkálni. A srácok türelmesek voltak és egész végig próbálkoztak, majd megérdemelten győztek.”

“A fiatal játékosoktól sokkal többet vártam. Azt várom el tőlük, hogy olyan teljesítményt nyújtsanak, mint amikor Lendvára érkeztek. Tompán mozogtak, nem voltak agresszívak és több rossz döntést is hoztak. Lehetett látni, hogy küzdöttek, de a játékuk nem volt olyan ideális, amilyen tud lenni.”

“Minden győzelem fontos, főleg ilyen fiatal csapat számára. Remélem, hogy ez a győzelem tud adni nekünk egy lökést, hiszen mégis csak egy kupagyőzelemről van szó.”

“Megvagyok elégedve az eredménnyel, hiszen tovább jutottunk, ami a legfontosabb. Megérdemelten nyertünk, mivel sok lehetőséget ki tudtunk dolgozni valamint türelmesek voltunk egészen a meccs végéig. Egyelőre az a legfontosabb, hogy ki tudják a játékosok pihenni magukat, mivel sok a sérült és mindegyikre szükségünk van. Holnaptól fogva már Koperre koncentrálunk.”

VINKO VEDRAN:

“A kupamérkőzések, főleg a rosszabb minőséggel rendelkező csapatok ellen, mindig nehézek. Jó játékot produkáltunk, de a labda sehogy sem akart a halóba esni. Ennek ellenére elégedettek vagyunk, hiszen tovább jutottunk.

“Olyan érzésem volt, hogy ez az offenzív játékunk ma megfog ajándékozni egy gólal, végül igazam is lett. Nem gondoltam volna, hogy pont én fogom berúgni a döntő gólt, de nagyon örülök, hogy így sikerült.”

“Szolid játékot mutattunk, de tudjuk, hogy jobbul is tudunk teljesíteni. A legfontosabb, hogy győzni tudtunk és ezzel a 2. fordulóba kerültünk.”

“Minden győzelem segít a motivációnál, ahogy a mai is. Egyelőre a legfontosabb a megfelelő regenerálódás és a vasárnapi mérkőzésre való felkészülés. Koperban az idei szezon legjobb játékát szeretnénk produkálni valamint győzelmet aratni.”

FOTÓGaLéRIA

FOTÓ, INTERJÚ: VÉGSŐ EDZÉS A HOLNAPI KUPAMÉRKŐZÉS ELŐTT

A Nafta felnőtt csapata ma edzet utoljára a holnapi Šenčur elleni kupamérkőzés előtt. A szlovén kupa első fordulója előtt beszélgettünk Sluka Marián vezetőedzővel.

MECCSELŐTTI KOMMENTÁR

“A szlovén kupa egy nagyon jó lehetőség, bemutatni a csapat minőségét. Az első fordulóban Šenčurral játszunk, aki egy harmadosztályos csapat. Nem analizáltuk őket, hiszen csakis a saját játékunkra koncentrálunk. Úgy érzem, hogy a srácok kipihenték magukat és fel vannak készülve a meccsre. Holnap egyértelműen a továbbjutás a célunk.”

“Nekem az első csapat kifejezés tizennyolc játékost és kettő kapust jelent. Bármikor bárkit a pályára küldhetek, mindegyik játékosom törekedni fog. Holnap valószínüleg több változás fog történni a felállásban, hiszen egy hetköznapi mérkőzésről van szó.”

FOTÓGALÉRIA

FOTÓ, INTERJÚ: MAGAS GYŐZELEM DRAVOGRAD FELETT

NAFTA 1903 4:1 (2:0) DRAVOGRAD

16′ Rebernik, 32′ Vinko, 50′ Oštrek, 89′ Zagorec

2. SNL | 3. FORDULÓ | 16:30 | SZOMBAT | 2019. augusztus 10. | sportpark lendva | lendva

Tegnap délután, a szlovén 2. SNL 3. fordulójában, a Nafta csapata a Dravogradot fogadta vendégül. Az érkezett 350 néző előtt a kék-féherek arattak megérdemelt győzelmet. Sluka Marián csapata az első félidőben kiváló játékot mutatott, a második félidőben, a forró időszak miatt, valamivel esett a koncentrációban, de annak ellenére magabiztosan tudott győzni.

A következő mérkőzésre már szerdán kerül sor, amikor a kék-fehérek Šenčurba utaznak. A kupameccs 16:00-kor kezdődik.

A kezdő tizenegy Dravograd csapata ellen.

3′ | Oštrek cselezett az ellenfél tizenhatosa előtt, majd bal szélre passzolta Vinkohoz, az Maleševićhez továbbitotta, aki alacsony beadást küldöt a kapu elé. A labdához végül Ploj jutott, akinek sikerült befejzni az akciót, de a Dravograd kapusa háritani tudott.
7′ | Védelmi hiba után Oštrek jutott lövőhelyzetbe, de rúgása pontatlan volt, így továbbra is csak 0:0 maradt az állás.
10′ | Jobb szélen Rebernik indított ellentámadást, majd egy kiváló területbe való passzal megtalálta Bizjakot, aki maga futott Kanduč kapuja felé. A lendvai támadó egyből kapura rúgással próbálkozott, de az ellenfél kapusa újra védeni tudott.
11′ | Rebernik jobb szélről érkező beadását Ploj fejelte kapura, ám ismét háritott Kanduč.

12′ | Malešević újból alacsony beadással próbálkozott. A labda Vinkohoz jutott, aki egyből kapura rúgott, viszont ezt is kivédte a vendégek kapusa.
16′ | GÓL! Ezúttal is Malešević küldte kapu elé a labdát. A beadás végül Rebernikhez jutott, aki pedig erős lövéssel végre letudta győzni Kandučot.
17′ | Egy pillanattal később már érkezett a Dravograd válasza. Adomako cselezett ki három játékost, majd próbálkozott távolról, de szerencsére csak a kapufát talált el.
26′ | Sérülés miatt Leuštek hagyta el a pályát, helyette Živko érkezett.
32′ | GÓL! Újra Malešević küldött veszélyes labdát a tizenahtosba. Vinko állította magának lövésre, majd szuverénan belőtte a 2:0-ás vezetést.
37′ | Miután rosszúl háritott a vendégek védelme, a labda Bizjakhoz ütődött, az erős rúgást küldött Kanduč kapujára, de a Dravogad kapusa ezt is levédte.

47′ |  Oštrek jutott labdához az ellenfél tizenhatosában. Egyből lövéssel próbálkozot, ám rúgása nem volt elég precíz.
50′ | GÓL! Vinko cselezett a vendégek tizenhatosa előtt, majd Oštrekhez passzolta, ő pedig egyből erős rúgást küldött az ellenfél kapujára. Pontos lövése Kanduč kapuja jobb alsó sarkában végződött.
61′ | A gólszerző Vinko helyett, Zagorec lépett pályára.
72′ | A következő játékos, akinek távoznia kellett, az Bizjak volt, az ő helyét Tóth foglalta el.
82′ | GÓL! Bal szélen Adomako cselezett, majd kapu elé küldte a labdát, Raduhatól Vertovšekhez ütődött, az kétszer is kapura rúgott, de mindkét lövését a hazai kapus háritani tudta, ám Adomakojét már nem.
86′ | Rebernik kiváló passzt küldött Plojhoz, ő pedig maga futott Kanduč felé, a lendvai csatár rúgását először háritani tudta a Dravograd kapusa, de kiütődő labdát már nem. A vendégek szerencséjére Ploj csak a belső kapufát találta el.
89′ | GÓL! Rebernik beadását Zagorec fejelte a vendégek kapujába.
90+2′ | VÉGE.

“Örülök neki, hogy ma ismét a régi csapatomat láthattam a pályán. Minden szempontban jobbak voltunk az ellenféltől. Az első félidő hozzáállásával és játékával kimondottan elégedve vagyok. Acsapat agresszív volt, előre játszott, sokkat fútott és több veszélyes helyzetet is kidolgozott. A Dravograd csak a kiváló kapusának köszönheti, hogy az első félidőben nem kapott 4-5 gólt. Ilyen forróságban nagyon nehéz focizni, ez látható is volt a második félidőben. Ennek ellenére sikerült kidolgoznunk sok veszélyes helyzetet. Az egyetlen negatív pillanat ma a kapott gól volt. Nagyon sajnálom, hogy ezt nem tudtuk megakadályozni, főleg Florijan végett, aki már többször is segített rajtunk. Ebből kell tanulnunk, hiszen a csapat még sokszor fog hasonló helyzetbe kerülni. A 3:0-ás vezetés után magasabb labdabirtoklásunknak kell, hogy legyen, amit én ma többször is hangsúlyoztam, de ezt ma a csapat nemtudta egyészen telejsíteni. A srácok teljesen megérdemelt győzelemet arattak, mindent megtettek, hogy sikeresek legyenek, ezért is szeretnék gratulálni nekik. Remélem, hogy ezen az úton fogunk haladni továbbra is.”

“Lehetett látni, hogy tanultunk a vasárnapi vereségből. Agresszívabbak voltunk, sokkal több párharcot tudtunk megnyerni, majd evégett veszélyesebb akciókat is tudtunk kijátszani.”

“Őszintén megmondva, egy szemmel mindig a következő ellenfélünkre figyelek. Gondolkoztam már Koperről is, de vasárnap előtt egyenlőre a szerdai kupamérkőzés vár ránk. Először Šenčura koncentrálunk, hiszen a továbbjutás a célunk.”

MALEŠEVIĆ MARKO:

“Megvagyok elégedve a mai eredménnyel. Már az első tizenöt percben 4-5 gólt kellet volna rúgnunk, de sajnos nem sikerült. A második félidőt is jó kezdtük. Az öltözőben azt beszéltük meg, hogy minél előbb el kell döntenünk a mérkőzést, ez sikerült is. Ez után estünk a koncentrációban, amit az ellenfél kihasznált és gólhoz jutott. Ennek ellenére, szerintem egy nagyon szolid mérkőzést játszottunk ma.”

“A mai meccs a vasárnapitól főleg az agresszió szintjében különbözött meg. Belatincon nagyon rossz játékot mutattunk, hiszen a fejünkben nem voltunk jelenek, ma ez másképp volt.”

“Szerintem az első félidőben elig jó játékot mutattam. A mérkőzés második felében nemtudtam olyan jól bemutatkozni, mint az elsőben, mivel a nap legforróbb időszakában játszodtunk, ami pedig sok energiát igényelt.”

“Szerdán már a következő mérkőzés vár ránk. A kupameccsen is törekedni fogunk, hiszen tovább szeretnénk jutni. Nagyon örülnék ha a Šenčurt le tudnánk győzni és ezzel valamelyik elsőosztályos csapattal ütközünk majd össze. Elsősorban persze Mariborra vagy Olimpijára gondolok, de Mura is egy jó opció.”

FOTÓGALÉRIA

FOTÓ, INTERJÚ: VÉGSŐ EDZÉS DRAVOGRAD ELŐTT

A felnőtt csapat ma délután edzet utoljára a Dravograd elleni mérkőzés előtt. Beszélgettünk Sluka vezetőedzővel és Živko Žigaval.

Holnap 16:30-kor kerül sor a szlovén 2. SNL 3. fordulójára. Lendvára ezúttal a Koroška Dravograd csapata érkezik.

Sluka Marián: “Holnap a régi csapatomat szeretném látni a pályán.”

MECCSELŐTTI KOMENTÁROK

“Épp úgy készültünk, mint múlt héten. Ellemeztük a Belatinc elleni mérkőzést, tanultunk is belőle. Azt a mérkőzést, azért veszítettük el, mert az agresszívitás nem volt a megfelelő szinten. Az ami jellemző volt ránk az egész felkészülési mérkőzéseken, vasárnap kimaradt. Vissza kell térnünk ehez az agresszív hozzáálláshoz.”

“Holnap a régi csapatomat szeretném látni. Mindenféleképpen a győzelem a célunk.”

“Dravograd egy agresszív, küzdő csapat, amelynél vannak fiatal, de már idősebb játékosok is. Náluk játszik a szlovén labdarúgás egyik jelentősebb játékosa, Pušnik. A hangsúly most is a saját játékunkon van.”

“A sérültekkel épp úgy állunk, mint előbb. Novinić és Paku még nem edzenek a csapattal, Žalik sem. Pozsgait pedig még egy hosszabb kihagyás várja.”

Živko Žiga:

“Azt amit megkell változtatnunk az a hozzáállás és az agresszió. Ha ez a kettő újból olyan szinten lesz, mint az előző mérkőzéseken, akkor biztos vagyok benne, hogy győzni fogunk.”

“Ilyen mérkőzések után, mindig az a legfontosabb, hogy ellemezük a játékunkkat a felvétel kapcsán és tanulunk belőle. Szerintem a játékunkban csak egy dolog hiányzott: az agresszívabb hozzáállás.”

“Holnap csakis a győzelem számít. Semmi más, csak a győzelem.”

“A holnapi ellenfélnek nagyon hasonló játéka van, mint a Belatincnek. Egy tapasztalt játékossal rendelkeznek, Pušnikkal, aki netán okozhat néhány problémát. Ha megfelelő hozzáállással lépünk holnap pályára, akkor szerintem a győzelem Lendván marad.”

FOTÓGALÉRIA

FOTÓ, INTERJÚ: AZ ELSŐ VERESÉG AZ ÚJ IDÉNYBEN

BELTINCI 1:0 (1:0) nafta 1903

2. SNL | 2. forduló | 17:30 | VASÁRNAP | 2019. JÚLIUS 04. | SPORTPARK BELTINCI | BELATINC

A kék-fehérek a szlovén 2. SNL 2. fordulójában idegenbe utaztak Belatincra. Sluka Marián vezetőedző csapata ezúttal rossz játékot mutatott és megérdemelt vereséget szenvedett az 1500 érkezett néző előtt. A Nafta legjobb játékosa Raduha volt, aki többször is óriasi bravúrral tartotta játékban a csapatát.

Szombaton már folytatódik a bajnokság, amikor a Nafta a Dravogradot fogadja vendégül 16:30 órakor a lendvai Sportparkban.

A tegnapi kezdő felállás a Belatinc ellen.

A MÉRKŐZÉS FOLYMATA

8′ | Az első lehetőséget Vinko játszodta ki magának. Ami után kicselezett két játékost, bal szélről közepe felé húzta a labdát, majd kapura rúgot, de az egyik hazai védő blokkolni tudta lövését.
19′ | GÓL! A középpályán labdavesztés történt, erre a Belatinc ellentámadásba indúlt. Marko Maučec fútott egyenesen Raduha felé, Živko közbe lépett, de hibázott, így a hazai támadó maga állt a lendvai kapu előtt és belőtte a vezető gólt.
37′ | Rebernik cselezett jobb szélen, majd Oštrekhez passzolt, aki egyből lövéssel próbálkozott, csakhogy a hazai védelem újra háritott.
45+1′ | Miután a Nafta védelme valamivel több helyett hagyott az ellenfélnek, Zorman próbálta meg szerencséjét távolról, viszont lövése messze elkerülte a kék-fehér kaput.

A lendvai csapat sajnos tegnap nemtudta megmutatni, hogy mire képes.

46′ | Malešević távozott a pályáról, helyette Tóth érkezett.
54′ | A második félidőben a Belatinc tudott elsőnek helyzetbe kerülni. Kiváló passz után a jobb szélre, Mauko maga állt Raduha előtt, majd kapura is rúgott, de a Nafta kapusa nagyszerű védésének köszönhetően, továbbra is csak egy gólal vezetett a hazai csapat.
60′ | Sluka vezetőedző úgy döntött, hogy Pirtovšeket is lecseréli. Rok helyét Bizjak foglalta el.
67′ | Miután Vinkon szabálytalanság történt, szabadrúgást itélt a játékvezető. Rebernik ívelését Ploj fejelte kapura, de Zver háritani tudott.
68′ | Újabb labdavsztés után, a hazaiak ismét ellentámadásba lendültek. Egy területbe való passz után Zorman jutott labdához, aki egyedül maradt a lendvai kapu előtt. A Belatinc támadója egyből kapura lőtt, ám ezúttal is Raduha nagy bravúrral védett.
72′ | Következett a harmadik csere is. A játékot Szökrönyös hagyta el, helyette pedig Drk lépett pályára.
74′ | Ismét nagy lehetőség adódott a Belatinc csapatának. Kiváló területbe való passz után, Mörec került gólhelyzetbe, de ezt is háritotta Raduha.
78′ | Ploj cselezett majd lövésre állította a labdát Oštreknak, aki 20 méterről rúgott kapura. Lövése a kapu közepét találta el, így Zver kapusnak könnyű dolga volt.
85′ | Rebernik úgy döntött, hogy távoli lövéssel próbálkozik, de sikertelenül, hiszen rúgása túl pontatlannak bizonyult.
89′ | A mérkőzés utolsó lehetősége Drknek adódott. Rebernik beadását Drk tudta kapura lőni, de a hazai kapus ezt is háritotta.
90+4 | VÉGE.

MECCSKOMENTÁR

“Semmiképpen sem lehetünk megelégedve az eredménnyel illetve a játékunkal. Az első félidőt odaajándékoztuk a Belatinc csapatának. Párharcot nem láttam, az agresszivitás is nagyon alacsony szinten volt. Az ellenfél ezt jobban pályára tudta hozni. Ez mellett még egy óriási védelmi hiba után kaptunk gólt, ami mindenféleképpen elkerülhető volt. Ezen az egy akción kivűl az ellenfélnek az első félidőben nem volt helyzete. A második félidőben már jobb játékot mutattunk. A kezdetén átálltunk a 3-4-3-as rendszerre, ami ma jobbnak bizonyult. Volt több veszélyes lehetőségünk, a támadás is jobban nézett ki. A Belatincnak volt három óriási helyzete, amit a mi kapusunk nagyon szépen megoldott. Annak ellenére, hogy jobb játékot mutattunk a második félidőben, sajnos nem voltunk elég agresszívak, nem is tudtunk magunknak kimondottan nagy helyzetett kijátszani. Főleg a két szélen játszottunk, de a beadásokra senki sem érkezett. Legjobban azt hiányoltam, hogy egyik játékos sem vette magára a felelőséget és mutatott valami többet.”

“Ebből a mérkőzésből kell tanulnunk, ezt a srácok is nagyon jól tudják. Sajnos az agresszió, a hozzáállás és a koncentráció ma nem volt olyan szinten, amilyenen az előző meccseken. Tovább kell lépnünk, szombaton már vár a következő ellenfél.”

FOTÓGALÉRIA

FÉNYKÉPEZKEDJ TE IS A CSAPATTAL!

Már régóta szerettél volna fotózkodni kedvenc játékosoddal, de nem volt még lehetőséged? Akkor holnap muszály benézned a stadionra!

Holnap délután 15:30 órakor a lendvai Sportparkban kerül sor az idei hivatalos csapatfotózásra. A fotózás után pedig rajtad lesz a sor, hogy azzal a játékossal készítesz “selfiet”, amelyikel szeretnél.