Kategória: Felnőtt csapat

Tim Ch. Farkaš

FELNŐTT CSAPAT: EZ A HÁROM JÁTÉKOS TÁVOZIK

A Nafta 1903 első csapata csütörtök délután 15:30 órakor kezdi a felkészüléseket a 2019/2020-as idényre, a lendvai Sportparkban. A felkészülések kezdetén az összes játékos jelen lesz, aki a múlt szezonban a kék-fehér mezt viselte. A következő napokban több keretszerkesztési valamint felkészülési információ is napfényre kerül majd. Egyelőre csak annyit tudunk közölni Önnökkel, hogy három játékos már biztossan elhagyja a lendvai Naftát.

Az első, aki távozik az Prahić Igor. A Nafta kiváló hátvédje és a klub vezetősége egyértelműen felbontották a játékos szerződését. Igor a következő idénytől fogva az albán FC Kükesi mezét fogja hordani. A lendvai klub színeiben mindössze 21-szer lépett pályára és 4 gólt szerzett.

Prahić Igor a következő idénytől fogva az albán Kükesinek fog játszani (FOTÓ: Cipot Aleš/Vestnik).

A következő távozó Oštrek Stjepan, akinek a szerződése 2019. június 30-ig érvényes. A Nafta középpályása úgy döntött, hogy nem szeretne többe a lendvai csapatnak játszani. Stjepan a horvát új első ligás NK Varaždinhoz szerződik. A kék-fehér mezben 58-szer lépett pályára és mindössze 9 gólt lőtt.

Oštrek Stjepan a horvát első ligás Varazsdhoz szerződik.

Cvrtila Dino a harmadik játékos, aki távozik a Naftától. A 24 éves támádónak a 2019/2020-as idény végéig van szerződése, de Dino úgy döntött, hogy többet szeretne játszani, igy csak a távozás maradt hátra. A 22 léjátszott mérkőzésből 4-szer talált telibe.

(FOTÓ: Sijarič Biserka) Cvrtila Dino távozik a Naftától, egyelőre még nem lehet tudni, hogy hol folytatja pályafutását.

Mindhárom játékosnak köszönjük a törekedést és további sok sikert kívánunk nekik!

IFJÚSÁGI LABDARÚGÓ FESZTIVÁL DOBRONAKON

08:00 | SZOMBAT | 2019.06.15. | DOBRONAKI FOCIPÁLYA

Szombat regge a Nafta 1903 labdarúgó akadémia vezetősége labdarúgó fesztivált organizált Dobronakon. Mindössze 22 gyerek vett részt Dobronak környékéről. A fesztivál bemelegitéssel kezdődött, erre különböző gyakorlatok következtek, labdával és a nélkül, majd egy közös foci játékkal zárult.

FOTÓK:

[FELNŐTT CSAPAT] FELMÉRÉSEK ZALAEGERSZEGEN

A Nafta 1903 első csapata kedden illetve szerdán, két csoportba osztva, Zalaegerszegre indult különböző felmérésekre. Délelőtt 9 óra táján érkeztek, majd a felmérések után elindulták vissza Lendva felé.

Felmérések:

• bemelegités
  • a testösszetétel mérése (súly, víz, zsir-izom arány)
  • a combhajlitó és a combfeszítő izom erő mérése
  • maximális láb nyomás
  • a has és a hátizom erő mérése

KIVÁLÓ IDÉNYZÁRÁS: ÖTÖT LŐTT A NAFTA AZ ILIRIJÁNAK

NAFTA 1903 5:0 (2:0) ILIRIJA 1911

OŠTREK 12′, 71′ BIZJAK 40′, 67′ (11M), 90′

2. SNL | 30. FORDULÓ | 17:00 | VASÁRNAP | 2019.05.26. | SPORTPARK LENDVA | LENDVA

Tegnap délután került sor a 2018/2019-es idény utolsó mérkőzésére. A Nafta első csapata a kieséstől fenyegetett Ilirija csapatát fogadta vendégül a lendvai Sportparkban. Sluka Marián csapata kitűnő játékot mútatott és 5 (!) gólt lőtt a ljubljanai csapatnak. Ezzel az Ilirija kiesett a szlovén másodosztályból.

A kezdő tizenegy Ilirja ellen.

A 350 érkezett nező elsősorban a Nafta kilencvenperces dominálását követhette. Az első helyzet már a 4. percben született. A jobb szélen Malešević Oštrek felé passzolta a labdát, aki kb. 16 méterről próbálkozott. Rúgását a vendégeg kapusa könnyedén hárította. Néhány pillanattal később a kék-fehérek ismét támadásba lendültek. Jobb szélről Oštrek passzolt Plojnak, aki Novinićhoz küldte tovább, a Nafta csapatkapitánya pedig egyből erősen a kapu felé küldte a labdát, de rúgását blokolni tudta a Ilirija védelme, igy csak szöglet született az akcióból. A mérkőzés 12. percében Bizjak hosszú labdát küldött Oštrek felé, aki a ljubljanai kapus hibája segítségével vezetéshez jutatta a Naftát. Erre következet az Ilirja válasza. A tizenhatosban Žiberthez került a labda az kicselezte Raduhát és berúgta az egyenlítést. A hazai csapat szerencséjére a gól nem volt érvényes, hiszen a vendégek támadója lesből jutott gólhoz. Az erre következő 20 percben nagyon semmi sem történt.Egészen a 34. percig, amikor Oštrek próbálkozott messziről, de a rúgása sajnos nemvolt elég pontos. A 40. percben Oštrek alacsony beadása Novinićhoz került, aki továbbította Bizjaknak, a Nafta támadója erre kicselezte az Ilirja védőjét majd a labdát Šušković góljának jobb alsó sarkába irányította.

Bizjak Jaka, aki mesterhármassal fejezte be a 2018/2019-es idényt.

A második félidő elején az Ilirija kezdett támadni, de a kék-fehérek minden próbálkozást megsemmisítettek. Az 53. percben a vendég csapat egyik játékosának a szabálytalansága szabdrúgáshoz vezetett, amelyet Novinić küldte kapura, de a ljubljanai kapus óriási véddése miatt csak szöglethez jutott a Nafta. A 62. percben Sluka vezetőedző Paku és Vinko helyére Vašt és Grabantot küldte. Három perccel később nagy lehetősség adódott a vendégeknek. Bal szélről Mihaljević fejezte be a támadást, de Raduha a helyén volt. A 67. percben Oštrek maga indúlt a kapu felé, erre Čufurovič szabálytalankodot a tizenhatosban, a játékvezető pedi büntetőt itélt a hazaiak javára. Bizjak lépett a labdához és szuverénan be is fejezte. Ezzel a Nafta már 3:0-ra vezetett. A 71. percben következett a 4. gól. Vaš a tizenhatos előtt Oštrekhez passzolta a labdát, az kicselezett két játékost majd Šušković kapujának bal alsó sarkába talált. A 4:0-ás vezetés után Plojnak kellett elhagynia a pályát, helyette Balázs érkezett. A 77. percben szögletből keletkezett az Ilirja következő helyzete, a vendégek védője küldte szép fejessel a gólra a labdát, de Raduha ismét hárítani tudott. A 85. percben a ljubljanai csapat ismét kapuba talált, de a játékvezető újból lest itélt. Két perccel később még harmadszor is gólt szerzett az Ilirja, de harmadszorra sem sikerült, hiszen ezáltal is lesből született a gól. A mérkőzést Bizjak mesterhármasa zárta a 90. percben. A közeppályán Vaš jutott a labdához, majd gyors ellentámadást indított. Bizjakhoz passzolta, aki jobbról balra kicselezett három játékost, majd a vendégkapus jobb alsó sarkába talált.

A mérkőzés után váltottunk néhány szót Novinić Mitjával, a Nafta csapatkapitányával, és Sluka Mariánnal is, a kék-fehérek vezetőedzőjével.

NOVINIĆ MITJA . . .

“Ma megmútattuk a pályán, hogy mire vagyunk képessek, de sajnos kicsit kesőn. Kiváló csapategységet és akaratot mútatunk ez mellett még szépen is játszottunk. Ha ezt a három tényezőt összeadjuk, akkor a végeredmény is megfelelő.”

“Semmiképen se lehetünk elégedettek a 2018/2019-es idényel, de örülök neki, hogy sikerült ebben az utolsó mérkőzésekben létre hozni valami pozitív energiát.”

“A saját céljaim folyton magassak. Szeretnék a Naftával bejútni a szlovén  első ligába.”

SLUKA MARIÁN . . .

“Mindenképpen megvagyok elégedve a mútatott játékkal. Főleg a támadásnál visszakaptam a srácoktól azt, amit megterveztünk és gyakoroltunk az egész héten. Legjobban a hozzáállással, az akarattal és a csapategységgel vagyok megelégedve.”

“Köszönetett kell mondanom a csapatnak, ebben az egy hónapban, amióta itt vagyok, hiszen nagyon jó partnerek voltak. Egyszer sem kellett hangot emelnem. Nagyon sok játékosnak javult a teljesítménye, akarata és a hozzáállása is. Azt mondom, amit már az elején említettem: ez a csapat többre lett volna képes. Gratulálok nekik, hogy ilyen jól teljesítettek.”

“Van egy kis hiányzatérzésem a Sežana elleni bajnoki mérkőzés miatt. Ugyanilyen játékot játszottunk, jobbak voltunk az ellenfélnél, de sajnos egy szerencsétlen gól miatt veszítettünk el. De nekem mégis fontossabb, hogy a játékban sokkal jobbak voltunk.”

“A jövő héten, kedden és szerdán, felméréseket szervezünk Zalaegerszegen. Csütörtökön itt Lendván is végzünk felméréseket, erre lejátszunk egy jó focit, majd egy közös ebéddel lezárjuk az idényt.”

“A felkészülésekkel június 24-én kezdünk, hiszen augusztus 27-én már kezdődik a bajnokság.”

“A célok a következő idényben egyformák maradnak. Persze ez több tényezőtől is függ (vezetőség, játékoskeret, szponzorok, …), de megvagyok győződve, hogy elfogjuk érni őket. Remélem, hogy a csapat magja továbbra is együtt marad, amihez majd hozzunk néhány frissitést.”

“Úgy tervezzük a dolgokat, hogy a következő kettő hétben összeállítjuk a játékoskeretet. Egyelőre többet sajnos nem tudok mondani, hiszen még magamnak is át kell gondolnom az egészet. Törekedni fogok, hogy egy olyan keretet állítunk össze, amely olyan szép focit fog játszani mint ma láttunk.”

A kék-fehérek az 5. helyet foglálták el a végső táblázaton.

A lendvai csapat legsikeresebb idéni gólszerője Bizjak Jaka, aki 17 gólt lőtt a Nafta illetve a Dráva színében. A második helyen Vinko és Ploj helyezkednek el, mindkét játékos 9 gólt szerzett. A harmadik legsikeresebb góllövó pedig Roginić Marko, aki télen távazott a Naftától.

A két alsó linken található a vasárnapi mérkőzés teljes felvétele.

Szeretnénk gratulálni a Bravo csapatának a feljútáshoz és sok szerencsét kívánni a Sežanának a szlovén első osztályra való kvalifikációkban a Gorica ellen!

A fotógaléria a tegnapi mérkőzésről:

VÉGSŐ EDZÉS A BAJNOKSÁG UTOLSÓ FORDULÓJA ELŐTT

Holnap délután 17:00 órakor játsza a Nafta 1903 felnőtt csapata az utolsó bajnoki mérkőzését az aktuális idényben. Lendvára a kieséstől fenyegetett Ilirija érkezik. Nagyon érdekes mérkőzés várja mindkét csapat szurkolóit, hiszen a Nafta és a Ilirija csapata is győzelemre vágyódik.

Beszélgettünk Sluka Marián vezetőedzővel:

Utolsó mérkőzés a 2018/2019-es idényben. Milyen volt a játékosok hozzáállása a múlt héten és milyen a hangulata csapatban?

“A srácok nagyon jól edzettek és kiválóan készültek a hétvégi mérkőzésre. A hangulat is, úgy mint mindig, kiváló volt. Nem láttam rajtuk, hogy az utolsó mérkőzés közeledik, hiszen nagyon komolyan veszik az Ilirija elleni bajnokit. Felvagyunk készülve az ellenfélre.”

Van sérült? Ha igen, akkor az problémát okozhat?

“Sajnos van a csapatban néhány sérült játékos, amelyekre holnap nem számíthatok, de ez nem nagy gond, hiszen széles és erős játékoskeretünk van. Bárkit becserélhetek és mindegyik megfogja állni a helyét.”

Mi a véleménye az ellenfelről?

“Elemeztem az Iliriját. Fiatal csapat, amelyik mindent megfog tenni a bentmaradásért. Egyszerű offenzív játékot játsszanak. Élet-halál mérkőzés várja őket és nincs mit elveszteniük, küzdeni fognak. Igazából, amióta a Nafta kispadján ülök, a saját játékomra koncentrálok. Ilyen játékoskerettel minden mérkőzést dominálnunk kell.”

Akkor is a 3 pont a cél, ha a vasárnapi mérkőzés már nem folyásolja be a vegső elhelyezést?

“Mindenképpen a 3 pont a cél, akkor is ha a holnapi mérkőzés már semmiről sem dönt. Ilyen labdarúgó klubbnál, mint a Nafta minig a 3 pont a cél.”

GYŐZÖTT A FELNŐTT CSAPAT NOVO MESTOBAN

KRKA 1:3 (0:2) NAFTA 1903

GÓLSZERZŐK: 33′ PLOJ, 45′ OŠTREK, 81′ BIZJAK

16:00 | SZOMBAT | 2019.05.18. | STADION PORTOVAL | NOVO MESTO

A 2. SNL utolsó előtti fordulójában a kék-fehérek múlt szombaton Novo mestoba utaztak idegenbe. Sluka Márian csapata kiváló mérkőzést játszott és magabiztosan legyőzte a Krkát.

A kezdő tizenegy Krka csapata ellen a 2. SNL 29. fordulójában.

A lendvai csapat már a kezdettől fogva erősebb ellenfélnek bizonyúlt. Ploj góljával jutott vezetéshez a Nafta a 33. percben. 10 perccel később büntetőt itélt Matković játékvezető a Nafta számára, amelyet Oštrek sajnos nemtudta érvényesíteni. Néhány pillanattal később Oštrek javított az előbbi elkövetett hibáján és kettő gólos előnyhöz jutatta a kék-fehéreket.

A második félidő játéka valamennyivel nyugotabbnak sikerült. Az első gólt a késői 81. percben Bizjak szerezte. Majd erre két perccel később Pavič szépített.

NAFTA 1903 1:1 (1:1) VITANEST BILJE

gólszerző: 43′ PLOJ

17:00 | Szombat | 2019.04.27. | sPORtPARK LENDVA | LENDVA

Múlt szombat délután a Nafta 1903 a Bilje csapatát fogadta vendégül Lendván. A szlovén másodosztály 25. fordulójában a lendvai Sportparkban először a vendégek jutottak vezetéshez, majd Ploj egyenlített a félidő előtt. A második félidőben több veszélyes támadást indított a hazai csapat, de az eredményen nem tudott változtatni.

A kezdő tizenegy Bilje csapata ellen.

Az első gólra nem kellett sokat várni, hiszen a vendégek már a 12. percben vezetéshez jutottak. Živko felyese Nagodehoz jutott, aki kicselezte Vinkot majd óriási gólt lőtt Raduhának. Erre a Nafta támadásba lendült. 10 perccel később már is adódott lehetősség. Bizjak próbálkozott messziről, de rosszul találta el a labdát és igy a Bilje kapusa könnyen háritott. A 29. percben Oštrek próbálkozott szabadrúgásból, de rúgása túl erősnek bizonyúlt és végül kirúgás lett belőle. Néhány pillanttal később újra szabadrúgást itélt a játékvezető a kék-fehérek számára. Ismét Oštrek lépett a labdához, de ezáltal sem tudta eltalálni Lipičar kapuját. Erre Plojnak adódott kiváló helyzete, amikor Pirtovšek beadása a lába elé esett, ám nemtudta érvényesíteni. A 43 percben a Nafta támadója javítani tudott a hibáján. A vendégek tizenhatosában Bizjak cselezett, majd Plojhoz passzolt, aki üres kapu előtt találta magát és könnyedén egyenlített a félidő előtt.

A következő 45 percben a Nafta támadásait követhettük. Már a második félidő 4. percében gólhelyzethez jutott a hazai csapat. Pirtovšek jobbról magas labdát küldött Vinkora, akinek pedig nem sikerült kapura irányítani a labdát. A 62. percben ismét Vinko került helyzetbe, de a játékvezető lesben látta a Nafta támadóját. Erre Sluka vezetőedző Oštrek és Bizjak helyére Vašt és Cvrtilát küldte. A következő lehetőség Oyewusinak adódott, hiszen maga fútott Raduha felé, de a Nafta kapusa háritani tudta Bilje támadója rúgását. A 75. percben Vaš szabdrúgását Prahić felyelte a kapu mellé. Néhány pillanattal később Novinić rúgását Lipičar szögletbe küldte. Erre következet Vaš beadása. A tizenhatosban Živko volt a legmagasabb, de ő sem tudta legyőzni a vendégek kapusát.

PLOJ GÓLJÁVAL GYŐZÖTT A NAFTA

A Nafta 1903 felnőtt csapata szombat délután idegenbe játszott Brežiceben. A szlovén 2. SNL 24. fordulójában Ploj késő góljával tudtak győzni a kék-fehérek.

Nafta 1903 1:0 Brežice Terme Čatež

GÓLSZERZŐ: Ploj 85′

15:30 | SZOMBAT | 2019.04.20. | Stadion Brežice | Brežice

A kezdő tizenegy Brežice ellen.

BISTROVIĆ MESTERHÁRMASA DÖNTÖTT, TOPLEK ÉS KOŠČAK GÓLJA NEMVOLT ELÉG A GYŐZELEMHEZ

Múlt szombat délután a Nafta U17-es és U19-es utánpótlási csapata Hajdina ellen lépett pályára. A szlovén 2. SKL/SML 22. fordulójaban az U17 kettős vezetés után nemtudott győzni, az U19 pedig Bistrović Leonardo mesterhármasával és emberhátrányban, könnyen legyőzte a Stájerországból érkező vendégeket.

U17 | Nafta 1903 2:2 ONŠ Hajdina

gólszerzők: Toplek 9′, Koščak 50′

11:00 | szombat | 2019.04.20. | sportpark lendva | lendva