KETTŐS GYŐZELEM HOTIZÁN

Tim Ch. Farkaš

A múlt hétvégi kihagyott 3. forduló után, tegnap délután a Nafta U17-es és U19-es utánpótlási csapata, a 2. SKL/SML 4. fordulójában, a Kety Emmi Bistricát fogadta vengédül. A hotizai Sportparkban mindkét mérkőzésen a lendvai csapat tudott győzni.

A következő két mérkőzésre vasárnap kerül sor, amikor a két legidősebb szelekció csapata Veržejbe utazik.

U17 | NAFTA 1903 3:1 (1:1) KETY EMMI BISTRICA

Gólszerzők: 3′ ŠKRABAN, 44′ ŽGANEC, 67′ GLOGOVEC

2.SKL | 4. forduló | 15:00 | szerda | 2019. szeptember 04. | hotizai sportpark | HOTIZA

KEZDŐ 11:
TOPOLNJAK (V), PARTLIČ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, ŽGANEC (K), GLOGOVEC, PEČARKO, MIŠIĆ, ŠKRILEC
KISPAD:
JANŽA (V), KODBA, UTROŠA, GAVRILOVIĆ, GERIČ

A kék-fehérek kiválóan kezdték az első félidőt, hiszen Škraban már a 3. percben vezetéshez jutatta csapattársait. Šooš Vladimir csapata a vezető gól után sajnos esett a játékban, amit pedig az ellenfél kihasznált és néhány perccel később egyenlíteni tudott. A lendvai csapat a második félidőbe is jó rajtolt. A 44. percben Žganec szabadrúgásból újra előnybe lőtte a Naftát. Erre következet Glogovec találata a 67. percben. A mérkőzés többi részét a csapat okosan és koncentráltan játszodta le, így magabiztos győzelemet tudott aratni.

U19 | NAFTA 1903 2:0 (1:0) KETY EMMI BISTRICA

Gólszerzők: 44′ PAVŠIČ, 62′ FEKETE

KEZDŐ 11:
CIGUT (V), MIHALJUŠ, MURKOVIĆ, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, PLEJ, FEKETE, ŠUPLJIKA (K), LESAR
KISPAD:
KOVAČ (V), IMRE, MATKO, HORVATH, ŠOŠ, GOLUBIĆ

A vendég csapat igen erős ellenfélnek bizonyult, hiszen már az első perctől fogva offenzív játékot produkált, agresszív volt, magasabb labdabirtoklással rendelkezett és nem engedte a hazai csapatnak, hogy kifejtse a játékát, ezért az ifjú “Naftásoknak” nem maradt más hátra, mint a védekezés és az ellentámadási helyzetekre való koncentrálás. Ez a taktika végül sikeresnek bizonyult. Az első nagy lehetőség Pavšičnak adódott, aki egy gyors akció után kapura fejelt, az ellenfél kapusa háritani tudott, ám a labda Koščakhoz ütődött, aki pedig nem sikerült gólhoz jutni. Az első félidő végéig a Bistrica többször próbálkozott távoli lövésekkel, de Cigut kapus mindegyik rúgást kitudta védeni. A 44. percben, ellentámodásból, a Nafta vezetéshez jutott. Pavšič kicselezett két védőt, majd a tizenhatos széléről szép lövéssel betalált az ellenfél hálójába. A második félidőben hasonló játékot követhettünk. A vendégcsapat teljes offenzívát indított a hazai kapu ellen, a kék-fehérek pedig kiválóan védekeztek és ellentámodásokból próbáltak gólhoz jutni. Bažika Silvester vezetőedző stratégiája újból kifizetődött, hiszen a 62. percben a lendvai csapat ismét ellentámodásból szerzett gólt. Ezúttal Fekete küldte a labdát az ellenfél kapujába. Erős védelemnek és jó helyzetkihasználásnak köszönhetően, a Nafta győzelemhez tudott jutni.