[U17/U19] KETTŐS VERESÉG PESNICÁN

Tim Ch. Farkaš

A Nafta két legidősebb utánpótlási szelekciója vasárnap Pesnicába utazott idegenbe. Ezúttal az ifjú kék-fehérek a Jarenina csapata ellen léptek pályára. Mindkét mérkőzésen a hazai csapat volt eredményesebb.

A következő két mérkőzésre jövő szerdán kerül sor, amikor az U17 és az U19 a Bistricát fogadja vendégül Hotizán.

U17 | JARENINA 4:0 (2:0) NAFTA 1903

2. SKL | 2. FORDULÓ | 10:00 | VASÁRNAP | 2019. AUGUSZTUS 25. | PESNICAI FOCIPÁLYA | PESNICA

A lendvai csapat jól kezdte a mérkőzést és, az ellenfél vezető találatáig, jobb játékot is mutatott. A kapott gól után Šooš Vladimir csapata esett a játékban, amit a Jarenina játékosai ki is használtak és növelték a vezetésüket. A második félidő kezdetén az ellenfél még egy gólhoz tudott jutni. Erre a “Naftások” is felébredtek és sokkal jobb játékot mutattak. A kék-fehérek több veszélyes helyzetet játszodtak ki maguknak, ám ezeket nemtudták érvényesíteni. Végül az ellenfél 4:0-ás győzelemet tudott ünnepelni.

U19 | JARENINA 3:2 (1:1) NAFTA 1903

GÓLSZERZŐK: 15′ Pavšič; 80′ Lesar

2. SML | 2. FORDULÓ | 12:00 | VASÁRNAP | 2019. AUGUSZTUS 25. | PESNICAI FOCIPÁLYA | PESNICA

Már a kezdőrógástól fogva a lendvai csapat dominálta a játékot, miközben a Jarenina ellentámdásokból próbálkozott gólhoz jutni. A 10. percben, szerencsés találattal, a hazaiak kerültek előnybe. Nem sokkal később Pavšič egyenlített. Ezután több veszélyes helyzet is kialakult mind a két felen, de az eredmény a félidőig nem változott. A második félidőben hasonló játékot követhettünk, hiszen ezúttal is a Nafta dominált, a házigazda pedig ellentámadásokra várt. Az 57. percben ismét előnybe került a Jarenina. Miután a partjelző lest itélt, de utánna mégis meggondolta magát, megzavarta a lendvai védelmet és így a hazai csapat újból előnybe jutott. Ezután a Jarenina teljessen hátrahuzódott, de a 78. percben, ellentámadásból, növelni tudta előnyét. Két perccel később Lesar kiváló rúgást irányított az ellenfél kapujára és belőtte a 3:2 végeredményt. Az utolsó tíz percben teljes offenzívát indított a lendvai csapat, de sajnos már nem tudott egyenlíteni.