UTOLSÓ MÉRKŐZÉS: MAGAS VERESÉGET SZENDVEDETT AZ U17 ÉS AZ U19

Tim Ch. Farkaš

Vasárnap délután a két legidősebb utánpótlási szelekció is lejátszotta az utolsó bajnoki mérkőzését. Mindkét csapat magas vereséget szenvedett, hiszen több játékos is sérült volt vagy iskolai tevékenységen kellett részt venniük. Mindkét edzőnek csak 11 játékosa volt. A Brežice elleni mérkőzésen több fiatal játékos is kapott esélyt bemútatni túdását.

U17 | BREŽICE 1919 4:0 (0:0) NAFTA 1903

2. SKL | 27. FORDULÓ | 15:30 | VASÁRNAP | 2019.0526. | Focipálya TERME ČATEŽ D. D. | ČATEŽ OB SAVI

Az U17-hez néhány játékos az U15-ös szelekciótól csatlakozott. Hermán Isván csapat az első félidőben főleg a védelemre koncentrált, majd ellentámadásokkal próbálkozott. A második félidőben a csapat már nemtudott olyan jól teljesíteni, hiszen sok játékos már el volt fáradva. Ezt a Brežice nagylelküen kihasználta és négy gólt lőtt Novak Mihának.

A 2. SKL végső táblázata, ahol a Nafta csapata a 8. helyet foglalta el.

A Nafta 1903 legjobb góllövője Toplek Dominik lett 10 gólal. Erre a második helyen következik Koščak Lovro, aki 9-szer talált kapuba. A harmadik legjobb pedig Nedeljko Kevin 8 találattal.

Toplek Dominik, a Nafta 1903 U17-es szelekció legjobb gólszerője.

Legtöbbször Žganec Josip lépett pályára (26).

Sobočan Tine volt az, akit legtöbbször cserélték be a 2. SKL 2018/2019-es idényében (18).

U19 | BREŽICE 1919 7:3 (3:0) NAFTA 1903

ZRNA 56′, PAVŠIČ (11M) 62′, DRK 79′

Az U19 is több fiatal játékossal kezdte a mérkőzést. Az eredményből nemlehet látni, de Šoš Vladimir csapata szolíd játékot mútatott. A hazai csapat gyors vezetéshez jutott, majd néhány hiba után növelni tudtak a vezetésüket. Az U19 alig az 5:0-ás erdeménynél kezdett offenzívabban játszani. Három gól következett a kék-fehérektől. Az 56. percben Zrna, a 62.-ben büntetőből Pavšič, majd a 79. percben Drk szerzett gólt. Néhány pillanattal később két óriási lehetősség adódot a lendvai csapatnak, amelyet a fiú sajnos nemtudtak kihasználni. A vége felé a Brežice még két gólt lőtt.

A 2. SML végső táblázata. A Nafta U19-es csapata az 5. helyen végezte a bajnokságot.

A Nafta 1903 U19-es szelekció legjobb góllője Bistrović Leonadro illetve Drk Dominik lett, mindketten 9 gólt szereztek. A második helyen Zrna Karlo található 6 góllal. A harmadik legjobb Biharvári Roland lett 5 találattal.

Bistrović Leonardo, a Nafta U19-es csapatának a legjobb gólszerzője.

Drk Dominik, aki Bistrović Leonardóval mellett a Nafta 1903 legjobb góllövője.

Pavšič Sašo, az akadémia egyik legnagyobb tehetsége, töltötte a legtöbb időt a pályán (2274 perc).

A legtöbb sárga lapot Biharvári Roland kapta (8).

A közös táblázat a lejátszott 27. forduló után.