Kategorija: Članska ekipa

Puskás akademija zadala prvi poraz članom

Ob 15. uri so člani Nafte 1903 in Puskás akadémia II. na igrišču z umetno travo odigrali prijateljsko srečanje. Kljub temu, da so gostje tretjeligaš, so bili odličen nasprotnik. Prvi polčas je minil brez zadetkov in večjih priložnosti, v drugem polčasu pa je premešana zasedba naše ekipe moralac priznati premoč gostov, ki so najprej zadeli z enajstmetrovke, nato slabih deset minut kasneje še povišanje vodstva na 0:2.

Nafta 1903 – Puskás akadémia 0:2 (0:0)

Članska ekipa s sedmimi zadetki odpravila Andráshido

NK Nafta 1903 – Tarr Andráshida SC 7:0

Strelci: ⚽️⚽️ Ploj, ⚽️,⚽️Balázs, ⚽️Šeruga, ⚽️Oštrek (11m), ⚽️ B. Grabant

Na igrišču z umetno travo se je ob 19.30 odigrala pripravljalna tekma članske ekipe proti madžarskemu tretjeligašu Andráshida SC.  Kot prvi je mrežo gostov načel branilec Leon Šeruga, po dosojeni enajstmetrovki je bil natančen Oštrek. V drugem polčasu je premešana enajsterica vodstvo še dodatno povišala, kjer sta posebej blestela napadalca Ploj in Balázs, ki sta dosegla 2 zadetka.

Člani na prvi pripravljalni tekmi neodločeno proti Radomlju

V torek, 29.1.2019 ob 13. uri je naša članska ekipa odigrala prvo pripravljalno srečanje. Ekipa iz Radomelj, ki je prav tako drugoligaš, se po jesenskem delu nahaja na prvem mestu. Kljub ogromno priložnostim naših članov, ki so bili nevarnejši nasprotnik, se je tekma končala brez zadetkov.

1. pripravljalna tekma

Radomlje – Nafta 1903 0:0

Začetna enajsterica Nafte 1903:

Raduha, Vaš, Zeljko, Cvrtila, Prahić, Bizjak, Novinič, Pirtovšek, Paku, Vinko, Živko

Rezervni igralci: Valentić, Ploj, Balazs, Grabant B., Grabant P., Magdič, Oštrek, Šeruga, Malešević, Zagorec

Oglejte si videoposnetek srečanja:

1. polčas

2. polčas

NOVINARSKA KONFERENCA PRED ZAČETKOM PRIPRAV

Današnji popoldan je, v prostorih kluba, potekala novinarska konferenca. Igor Magdič ter Franc Fridl ml. sta na kratko predstavila letošnje dogajanje v klubu, ambicije in načrt priprav za spomladanski del sezone.

Pred nekaj urami se je končala novinarska konferenca, ki je potekala v prostorih kluba Nafta 1903. Medijski predstavnik “Naftašev” Igor Magdič je skupaj z glavnim trenerjem članske ekipe Francom Fridlom mlajšim predstavil letošnje dogajanje v klubu, ambicije in načrt priprav na nadaljevanje sezone.

Vrste modro-belih so uradno zapustili Nikola Matas (ZTE, Madžarska)Marko Roginić (Podbeskidzie, Poljska), Jan Grmek in dolgoletni kapetan Patrik Vöröš. Kljub oz. prav zaradi odhodov se je lendavski drugoligaš moral spogledovat po okrepitvah. Tako sta za “Naftaše” podpisala Jaka Bizjak (Drava Ptuj) in Rok Pirtovšek (Drava Ptuj).  Prav tako so se ekipi pridružili tudi Adam Zagorec, Lucian Pozsgai in Lukas Magdič, ki so bili do sedaj na posoji pri NK Hotizi. Na preizkušnji pa je madžarski ofenzivni vezist Balázs Zsolt. Tudi v trenerskem štabu se lahko srečamo z dvemi novimi imeni. V prihodnje bo Anže Stegne deloval kot kondicijski trener Lendavčanov. Trenerja vratarjev, Stanislava Kuzmo, pa je zamenjal Aleksander Šeliga.

Zaradi poškodbe trener Lendavčanov v nadaljevanju prvenstva ne more računat na Denisa Cekovskega in Luciana Pozsgaija. Oba bosta z nogometnih igrišč odsotna 6 mesecev. Poškodovan je prav tako Leon Leuštek, a bo odsoten predvidoma le dva tedna.

Nogometni klub Nafta 1903 bo, v sodelovanju z Avto Škafar d.o.o. in Avtohiša Nissan, prejela 4 službene avtomobile znamke Nissan, ki bodo na razpolago igralcem članske ekipe.

Oba predstavnika kluba sta potrdila enake ambicije, kot pred začetkom sezone. Šteje le prvo mesto in posledično napredovanje v Prvo ligo Telekom Slovenije.

Modro-beli bodo celotne priprave oddelali v Lendavi in odigrali 8 pripravljalnih tekem.

Člani kluba po prestani operaciji obiskali Cekovskega

Soigralci in vodstvo so bili na obisku pri Cekovskemu, ki je imel v sredo, 16.1.2019 operacijo križnih vezi zaradi poškodbe. Na fotografiji je tudi Lucian Pozsgai, ki je bil 11.12.2018 prav tako operiran.

Iz igrišč bosta okrog 6 mesecev odsotna igralca članske ekipe: Denis Cekovski in Lucian Pozsgai.

Za oba igralca bo rehabilitacija trajala 6 mesecev.

Obema želimo uspešno okrevanje!

S članske ekipe odhaja Roginić

Napadalec članske ekipe, 23-letni Marko Roginić se je odločil za nov izziv v svoji nogometni karieri, zato odhaja z ekipe Nafte 1903.

Roginič je v klub prišel pred 2 leti, ko se je članska ekipa okrepila z mladim hrvaškim napadalcem, ki je dotlej igral v nižjeligaškem klubu Pušćine v varaždinski županiji. V drugi slovenski ligi je za Nafto 1903 odigral 41 srečanj in zadel 27-krat. Lani je z 21 zadetki osvojil naziv najboljšega strelca prvenstva 2. SNL, letos je kljub poškodbi s 6 zadetki prvi strelec kluba.

Marko ima veljavno pogodbo do 30.6.2019, zato bo prestopil z odškodnino.

“Marko Roginić si je zaželel novih izzivov in se bo preselil na Poljsko, kjer bo zaigral za enega izmed tamkajšnjih drugoligašev. Kot je dejal, se v Lendavi več ne vidi, nogometni klub pa mu pri prestopu v tujino ne želi povzročati težav.” je povedal Igor Magdič.

Zmaga članov na zadnji tekmi jesenskega dela sezone

Člani lendavske Nafte 1903 so na zadnji tekmi jesenskega dela prvenstva prišli še do druge zaporedne zmage. Z zadetkoma Noviniča v prvem polčasu in Prahića v drugem polčasu so “Plavi” še četrtič premagali goste.

Nafta 1903 – Jadran Dekani 2:0 (1:0)

Strelci: Novinič 45′, Prahić 74′

Po zmagi nad ekipo NK Jadran Dekani bodo “Plavi” prezimili na 6. mestu prvenstvene lestvice, kar je sicer pod pričakovanji, a velja omeniti, da je razlika med prvim in šestim mestom 7 točk.