Tim Ch. Farkaš

FRANC FRIDL NI VEČ GLAVNI TRENER ČLANOV

Danes popoldan je vodstvo Nafte 1903 sporazumno prekinilo pogodbo glavnega trenerja in pomočnika trenerja članske ekipe. Nov trener je že podpisal z lendavskim klubom.
“Nogometni klub Nafta 1903  je z današnjim dnem (17.04.2019) sporazumno prekinilo pogodbo z glavnim trenerjem članske ekipe, Francom Fridlom ml., in njegovim pomočnikom Simonom Sešlarjem.”
Novi glavni trener članske ekipe je postal Marián Sluka (39). Dogovor z njim velja do konca sezone 2019-2020. Dosedanji kondicijski trener, Anže Stegne in trener vratarjev, Aleksander Šeliga ostajata v klubu.
Marián Sluka, nov glavni trener članske ekipe. (Foto: ZTE FC)

Marián Sluka je 39 letni slovaški nekdanji nogometaš in trener rojen v nekdanji Češkoslovaški Rimavski Soboti. Svojo nogometno pot je začel pri lokalnem klubu iz Rimavske Sobote, igral je med drugimi tudi za Skonto Riga, FC Senec, FC Neman Grodno, Zalaegerszeg in Haladás ter celo pri NK Polani. Največ tekem je odigral pri madžarskemu ZTE-ju. Kot trener je bil nazadnje dejaven kot glavni trener mladinske selekcije Zalaegerszega.

Marián Sluka (desno) v dresu NK Polane. (Foto: Pomurec.com)

Fotograf naslovne slike: Aleš Cipot (Vestnik)

Vir naslovne slike članka je vestnik.si (Foto: Aleš Cipot).

NOV PORAZ ČLANSKE EKIPE

Nafta 1903 0:3 Fužinar Vzajemci

16:30 | Sobota | 13.04.2019 | Športni park Lendava | Lendava

Minulo soboto je članska ekipa Nafte 1903 odigrala 23. krog 2. SNL. Modro-beli so tokrat v lendavskem Športnem parku gostili borbeno ekipo Fužinarja. Po neštetih zgrešenih priložnostih Lendavčanov, so gostje svoje redke izkoristili in se veselili zmage.

Začetna enajsterica proti Fužinarju.

Prva akcija tekme je pripadla domačim nogometašem. V 6. minuto je do strela prišel Bizjak, a je gostujoči vratar uspel žogo odbiti v kot. V 10. minuti je nato sledil šok za domače navijače. Po napaki Igorja Prahića je do žoge prišel Horvat, ki je sam stekel po desnem krilu ter odlično zaključil v daljši spodnji kot domačega vratarja Raduhe. Nato so sledili napadi modro-belih. Naslednjo priložnost je imel po podaji Vinka Paku, a je za las zgrešil vrata nasprotnika. Največjo priložnost v prvem polčasu je po lepi podaji Pakuja imel Alen Ploj, a je bil tudi on nenatančen. Minuto kasneje je sledil hiter protinapad gostov. Nogometaš Fužinarja je z leve strani podal pred kazenski prostor, kjer pa je Fasvald z glavo zadel le prečko.

Drugi polčas se je nadaljeval kot se je končal prvi, Naftaši so napadali, Ravenčani pa zabijali. Prva menjava Franca Frilda se je zgodila že v 46. minuti. Iz igre je namreč odšel Zsolt, namesto njega pa je vstopil domačin Vaš. A niti njemu ni uspelo spremeniti igro Lendavčanov. V 64. minuti je nato namesto Zeljka vstopil Oštrek in 73. še Grabant namesto kapetana Naftašev Novinića. Tudi tokrat smo bili lahko priča nepisanemu nogometnemu pravilo: “Kdor ne da, dobi.”. Po neštitih priložnostih lendavskih nogometašev, so po proti napadih vedno bolj nevarni postali gostje s Koroške. V 86. minuti je s desne strani žogo v kazenski prostor poslal nogometaš Fužinarja, Raduha je zletel v prazno, na drugi vratnici pa je na prazen gol zlahka zadel Fasvald. V 93. minuti tekme so gostje zadeli še tretjič. Do žoge je v domačem kazenskem prostoru ponovno prišel Horvat, ki je hladnokrvno zaključil v vratarjev desni zgornji kot.

VSTOPNICE: NAFTA 1903 – FUŽINAR

NAFTA 1903 – FUŽINAR

16:30 | SOBOTA | 13.04.2019 | ŠPORTNI PARK LENDAVA | LENDAVA

Vstopnice za sobotno domačo tekmo s Fužinarjem bodo na voljo na blagajni ob vhodu na Športni park. Zagotovite si jo lahko jutri že od 15:45. Cena posamezne vstopnice je 6€.

Brezplačnih vstopnic za domačo navijaško skupino ne bo na voljo.

OPRAVLJEN ŽREB POLFINALA MNZ LENDAVA

V sredo, 27.03.2019 so na sedežu MNZ Lendave v Lendavi opravili žreb polfinalnih parov. Modro-beli bodo 08.05.2019 moči merili s tretjeligaško Polano.

Polana – Nafta 1903
PC poljana | 08.05.2019

PORAZ ČLANOV V LJUBLJANI

BRAVO 2:1 (1:1) NAFTA 1903

STRELEC: BIZJAK 24′

14:00 | Sobota | 06.04.2019 | Športni park šiška | ljubljana

Minulo soboto je članska ekipa Nafta 1903 odigrala pomembno tekmo v Ljubljani proti ekipi Brava. Po vodstvu modro-belih so se zmage na koncu zmage veselili vseeno Ljubljančani.

V soboto popoldan se je na derbiju kroga v Športnem parku Šiška zbralo približno 200 gledalcev, ki so lahko spremljali zelo zanimivo srečanje. Že v 5. minuti srečanja je po podaji Maleševića imel ogromno priložnost Bizjak, ki pa jo je zapravil. Minuto kasneje so do zadetka prišli domači, a na srečo Lendavčanov je napadalec Brava Nukić do zadetka prišel iz prepovedanega položaja. Nato je sledila naslednja priložnost Naftašev. Po desnem krilu je prodiral Leuštek, ki je žogo poslal v kazenski prostor do Bizjaka. Ta je prišel do strela z glavo, a je vratar domačih bil na pravem mestu in obranil strel napadalca modro-belih. Domači so v 14. minuti imeli ogromno priložnost za vodstvo. Po odlični podaji nekdanjega reprezentanta Kirma je napadalec Brava ostal sam pred vrati Raduhe, a je zgrešil nemogoče. V 24. minuti srečanja so Lendavčani dosegli zadetek. Vinko se je prikopal po desni strani do priložnosti ter zaključil, vratar domačih je žogo odbil na sredino, kjer pa je bil Bizjak, ki je modro-bele popeljal v vodstvo. Toda odgovor Ljubljančanov je sledil kmalu. Po napaki Pakuja, so v protinapad krenili igralci Brava. Nato je sledil prekršek Maleševića in poslednično tudi prosti strel s približno 20 metrov. K žogi je stopil Dabro, ki je z izjemnim strelom premagal nemočnega Raduho.

Prvo veliko priložnost v drugem polčasu so imeli na voljo domači. Po podaji iz kota je igralec Brava ostal sam pred vrati Naftašev, a je s približno 5 metrov meril previsoko. Nekaj minut kasneje je Paku z razdalje streljal proti golu, a tudi ta žoga je šla preko vrat. v 62. minuti je sledila prva menjava pri domačih. Z igrišča je odšel Paku, namesto njega pa je vstopil Vaš. Naslednjo priložnost so imeli domači. Po podaji s prostega strela je do skoka prišel nogometaš Brava, ki pa je žogo poslal daleč mimo vrat. V 70. minuti je igrišče moral zapustiti Oštrek, namesto njega je vstopil napadalec Zsolt. Le 4 minute kasneje je v kazenskem prostoru Lendavčanov do žoge prišel Nukić, ki je z izjemnim “driblingom” preigral kar tri obrambne igralce modro-belih in zabil za vodstvo Ljubljančanov. V 77. minuti je sledila še zadnja menjava pri lendavskem klubu.  V igro je namesto Leušteka vstopil Ploj. Po prejetem zadetku je seldila popolna ofenziva gostujoče ekipe. Po napadu Naftašev je žoga prišla do Bizjaka, ki je strelil po golu, a jo je branilec Brava z zadnjimi močmi preusmeril v kot. Minuto kasneje je s protinapada sledila naslednja priložnost domačih. V  kazenskem prostoru je Pirtovška izigral Dabro in s 5 metrov z močnim strelom zatresel prečko Lendavčanov. Sledil je odgovor Naftašev, Zsolt je podal do Vaša, ki je meril v dolgi kot vratarja Grila, a je žoga za las zgrešila okvir vrat. V naslednji akciji je Vinko prišel do strela, a je bil tudi on nenatančen. Zaradi izredno napadalne igre modro-belih so nevarni postali tudi Ljubljančani. Nekaj minut pred koncem so imeli ponovno veliko priložnost po protinapadu, tokrat je Kirm streljal, a tudi on mimo vrat.

Fotogalerija srečanja

Vir: AŠK Bravo
Avtor: Pino Gašperšič

Peter Balažek

Vabljeni k ogledu videoposnetka s povzetki tekem 21. kroga 2. SNL, ki jo je posnela TV Arena. Tekmo med Nafto 1903 in Ankaranom lahko najdete pri 5. minuti videoposnetka.

VISOKA ZMAGA PROTI PRIMORCEM

Nafta 1903 6:3 (2:2) Ankaran Hrvatini

Strelci: Cvrtila (27′), Vinko (30′, 69′), Prahić (73′), Ploj (78′), Grabant (89′)

16:00 | SOBOTA | 30.03.2019 | ŠPORTNI PARK LENDAVA | LENDAVA

Minulo soboto je članska ekipa odigrala 21. krog 2. SNL. Modro-beli so v Športnem parku gostili borbeno ekipo Ankarana. Pred približno 300 gledalci so se zmage veselili Lendavčani.

Izredno zanimiva in razburljiva tekma se je za lendavsko ekipo slabo začela. Že v 4. minuti je za vodstvo Primorcev iz kota zadel Kačinari. Slabih 20 minut kasneje so gostje ponovno uspeli premagat domačega vratarja. Močan udarec s prostega strela je Raduha uspel odbiti, a žal le do napadalca gostov Bordona, ki je povišal vodstvo Ankarančanov. Le 5 minut kasneje je sledil odgovor Naftašev. Po globinski podaji Pirtovška se je sam pred gostujočim vratarjem znašel Cvrtila, ki je žogo potisnil skozi noge Starčića. Nekaj minut kasneje je sledilo izenačenje, ko se je po zmešnjavi v kazenskem prostoru najbolje znašel Vinko in žogo uspel potisniti v gol. V 35. minuti je po prekršku in namernem prerivanju rdeč karton prejel napadalec Ankarana Bordon.

V drugem polčasu je sledila prevlada Lendavčanov. V 57. minuti je glavni strateg domačih v igro namesto Pakuja poslal Grabanta. Nato je v 63. minuti sledil naslednji šok, gostje so namreč ponovno povedli, tokrat je s prostega strela po sredini vrat meril Musić. V naslednja minutah je sledila druga menjava pri modro-belih. Iz igre je odšel Vaš, namesto njega pa je vstopil napadalec Ploj. Nato so Naftaši stopili na plin in zabili kar 4 gole. Prvega je po podaji v kazenski prostor zadel razpoložen Vinko. V 73. minuti so modro-beli prvič povedli na tekmi. Po visoki podaji pred gostujoča vrata je najvišji bil Prahić. Za naslednji zadetek je s približno 16 metrov poskrbel Ploj. V 82. minuti je sledila še zadnja menjava domače ekipe. Iz igre je odšel strelec 4. zadetka Prahič, namesto njega pa je vstopil Zagorec. Končni rezultat tekme je po izvrstni podaji Novinića postavil B. Grabant.

Na sobotni tekmi je navijaška podskupina Gorgon, Lend1, slavila 10. obletnico obstoja.

V soboto domača tekma proti Ankaran Hrvatinom

Našo člansko ekipo čaka po porazu proti Dravi v gosteh še domača tekma 21. kroga. Na Športni park prihaja devetouvrščena ekipa Ankaran Hrvatini, ki nas je septembra lani v gosteh premagala s 3:1.

Sobota, 30.3.2019 ob 16.00 na Športnem parku v Lendavi
NAFTA 1903 – ANKARAN HRVATINI

Zaradi prejetih rumenih kartonov ima prepoved nastopa v 21. krogu naš napadalec Jaka Bizjak.

Vljudno vabljeni!

PRVI PRVENSTVENI PORAZ V LETU 2019

DRAVA PTUJ 2:0 (2:0) NAFTA 1903

14:00 | Sobota | 23.03.2019 | MESTNI STADION PTUJ | PTUJ

V soboto popoldan je bil na sporedu 20. krog 2. SNL. Po zanesljivi zmagi modro-belih proti Beltincem je včeraj ponovno sledil “derbi”, tokrat s ptujsko Dravo. Pred približno 170 gledalci so se zmage veselili domači.

Naftaši so že na začetku tekme imeli izjemno priložnost, ko je po podaji v kazenski prostor vratar Drave storil napako, žoga je prišla do Živkoja, kateremu pa ni uspelo zatresti mrežo. V naslednjih minutah so Lendavčani bili tisti, ki so napadali. V 23. minuti je sledil kot za domačo ekipo. Po podaji v kazenski prostor so skok dobili Ptujčani, Raduha je nesrečno odbil žogo na sredino, kjer je čakal branilec Drave Ivanov in zabil za vodstvo domačih. Modro-beli so na gol odreagirali z napadalno igro, zaradi katerega so Ptujčani imeli več prostora v napadu. V 40. minuti je po izgubljeni žogi Lendavčanov po desni strani prodiral Marciuš. Žogo je poslal na drugo vratnico Kukovcu, ki pa je uspel premagat nemočnega Raduho.

V drugem polčasu so Naftaši potisnili na “plin” in začeli 45 minutno “ofenzivo”. V 58. minuti je Franc Fridl opravil kar dve zamenjavi. V igro sta prišla Vaš in Grabant, zapustila pa sta jo Ploj in Zeljko. Po odbiti žogi v kazenskem prostoru je do strela prišel Cvrtila, a meril daleč preko vrat. Najlepšo priložnost modro-belih je imel Grabant. Po podaji v prostor se je znašel sam pred domačim vratarjem, a je meril mimo vrat. 10 minut pred koncem je Bizjak s prostega strela poskusil premagat Hrastnika, ampak tudi ta žoga je šla preko gola. Le dve minuti kasneje je bil pod prekrškom Oštrek. Sledil je prosti strel z 20 metrov. Vaš je meril natančno v dolgi kot, a je vratar domačih odlično posredoval ter žogo odbil v kot.

Naslednja tekma članske ekipe bo v soboto ob 16:00 v lendavskem Športnem parku proti ekipi Ankarana.