Kategorija: U19

Tim Ch. Farkaš

ZADNJA TEKMA: KADETI IN MLADINCI VISOKO PORAŽENI

V nedeljo popoldan sta zadnji srečanji odigrala tudi dve najstarejši selekciji Nafte 1903. Obe ekipi sta morala, zaradi pomanjkanja igralcev , ki so bili ali poškodovani ali imeli šolske obveznosti, priznati premoč nasprotniku. Oba trenerja sta zato imela na razpolago le 11 igralcev. Zadnja tekma sezone pa je bila tudi v znamenju uvajanja mlajših igralcev, ki bodo naslednjo sezono nastopili že za kadetsko in mladinsko ekipo.

U17 | BREŽICE 1919 4:0 (0:0) NAFTA 1903

2. SKL | 27. KROG | 15:30 | NEDELJA | 26.05.2019 | IGRIŠČE TERME ČATEŽ D. D. | ČATEŽ OB SAVI

Pri ekipi U17 je nekaj igralcev prišlo iz selekcije U15. Prvi polčas se je ekipa trenerja Hermana predvsem koncentrirala na obrambo in poskušala preko protinapadov. Drugi polčas je pomlajena in že nekoliko utrujena ekipa padla v igri ter napravila nekaj napak v obrambi. Brežičani so to pametno izkoristili in zabijali.

Kadeti so na lestvici zasedli končno 8. mesto.

Najboljši strelec Naftine selekcije U17 je postal Dominik Toplek z 10 zadetki. Drugo mesto pripada Lovroju Koščaku z 9 zadetki. Tretji pa je Kevin Nedeljko, ki je dosegel 8 zadetkov.

Najboljši strelec modro-belih, Dominik Toplek.

Največ nastopov je za modro-bele zbral Josip Žganec (26).

Naj menjava 2. SKL je postal Tine Sobočan, ki je v igro vstopil kar 18 krat.

U19 | BREŽICE 1919 7:3 (3:0) NAFTA 1903

ZRNA 56′, PAVŠIČ (11M) 62′, DRK 79′

Tudi U19 je v tekmo krenila oslabljena in pomlajena. Četa trenerja Šoša je vseeno odigrala dobro tekmo z zadovoljivo igro. Domači so prišli hitro do vodstva, nato so še, zaradi napake v lendavski obrambi, prednost uspeli povečati. Pri rezultatu 5:0 so modro-beli začeli krojiti nekoliko napadalnejšo igro, ki se je tudi izplačala. Sledili so zadetki Zrne, Pavšiča in Drka. Lendavčani so nato imeli še dve ogromni priložnosti, ki pa ju niso uspeli izkoristit. Brežičani so nekaj trenutkov kasneje zadeli še za 6:0 in 7:0.

Mladinska ekipa se je odrezala nekoliko boljše kot kadetska, saj je zasedla odlično 5. mesto.

Prvo mesto najboljšega strelca selekcije U19 si delita Dominik Drk ter Leonardo Bistrović, oba sta zadela 9 golov. Na drugem mestu s 6 zadetki se nahaja Karlo Zrna. Tretji najboljši pa je Roland Biharvári, ki je zadel 5 krat.

Leonardo Bistrović, prvi strelec selekcije U19, slavi svoj 3. zadetek na tekmi s Hajdino.

Dominik Drk, prvi strelec lendavske Nafte.

Največ odigranih minut (2274) pripada enemu največjih talentov lendavske nogometne akademije, Sašoju Pavšiču.

Največ rumenih kartonov je zbral Roland Biharvári (8).

Skupna lestvica po odigranem 27. krogu 2. SKL/SML – vzhod.
Peter Balažek

U19 VIDEO: Zadnji trening kapetana mladinske ekipe

Kapetan in vratar mladinske ekipe, Marko Lorinc, ki je igral za vse Naftine mladinske selekcije, je danes zadnjič treniral s soigralci.
Kapetan, hvala za zvestobo modrobelemu dresu 👏🏻🔵⚪️

Mladinci in kadeti v nedeljo na zadnji domači tekmi

Tudi ligaško tekmovanje pri mladincih in kadetih se bliža h koncu. V 2. SML/SKL - vzhod pod vodstvom MNZ Celje so odigrali že 25 tekem. V nedeljo , 19.5.2019 bo tekma 26. kroga  proti Jarenini za naše mladince ter kadete zadnja domača tekma, nato sledi še tekma 27. kroga proti Brežicam v gosteh. S tem se prvenstvo 26. maja tudi zaključi.

KADETSKA IN MLADINSKA EKIPA PORAŽENA V MARIBORU

V 23. krogu 2. SKL/SML sta se kadetska in mladinska ekipa Nafte 1903 pomerili z mariborskim Taborom. Obe ekipi sta vknjižili poraz.

U17 | MB TABOR 2:0 (1:0) NAFTA 1903

15:00 | Sobota | 27.04.2019 | Športni park Tabor Maribor | Maribor

U19 | MB Tabor 4:1 (1:0) Nafta 1903

Strelec: 78′ Blagus

17:00 | Sobota | 27.04.2019 | Športni park Tabor Maribor | Maribor

Zmaga mešane zasedbe U17/19 v Mladinski ligi in zmanjšanje zaostanka

Naša mladinska selekcija nastopa tako v 2. SKL/SML-vzhod, kot tudi v tekmovanju, ki ga organizira MNZ Lendava pod nazivom MLADINSKA LIGA MNZ LENDAVA 18/19. Nogometaši Nafte 1903 se po 10. odigranih srečanjih nahajajo na 2. mestu sedaj s točko manj od prvouvrščenega Turnišča, ki je izgubilo proti Odrancem, ki so na lestvici prav tako sosedje.

23.04.19 17:00, igrišče z umetno travo Lendava
Nafta 1903 : Polana 3 : 0 (1 : 0)
Strelci: Zadravec, Sobočan, Flac

Trener István Hermán je tokrat priložnost ponudil nekaterim igralcem, ki v 2. SKL/SML niso dobili največ priložnosti, a so se odlično izkazali proti ekipi Polane in prišli do zmage s 3:0.  V prvem polčasu je za vodstvo z 1:0 zadel Lovro Zadravec v 14. minuti, tako se je kljub veliko priložnostim polčas tudi končal.

V drugem polčasu je takoj ob začetku naš trener opravil vse 3 menjave, zadela pa sta še Tine Sobočan za 2:0 v 75. minuti in v 89. minuti Benjamin Flac za končnih 3:0.

6. Polana 10 0 1 9 8:45 1

V soboto čaka naše mladince in kadete gostovanje proti Taboru v Mariboru.

BISTROVIĆ S HATTRICKOM ODLOČIL ZMAGOVALCA, KADETI DO TOČKE

Minulo soboto je kadetska in mladinska ekipa odigrala 22. krog 2. SKL/SML. Modro-beli so v lendavskem Športnem parku gostili ekipi zadnjeuvrščene Hajdine. Kadetska tekma se je po dvojnem vodstvu domačih nogometašev končala z rezultatom 2:2, za Lendavčane sta zadela Toplek in Koščak. Mladinsko tekmo je praktično sam odločil Leonardo Bistrović, ki je s tremi goli Naftašem zagotovil tri točke. Zadnjih 30 minut so domači morali odigrati z igralcem manj, saj je bil Aleks Šoš, zaradi grobega prekrška kaznovan z rdečim kartonom.

POMEMBNA ZMAGA KADETOV IN “REMI” MLADINCEV

V 21. krogu 2. SKL in SML sta se dve najstarejši selekciji mladinskega programa Nafte 1903 pomerili z vrstniki iz Slovenske Bistrice. Prva tekma je bila na sporedu že ob 11:00, katero so po odlični predstavi dobili domači kadeti. Na mladinski tekmi, ki se je začela neposredno po kadetski, smo lahko spremljali borbeno ter enakovredno igro obeh nasprotnikov. Ob neodločenem izidu selekcije U19 je predvsem izstopal domači vratar Marko Lőrinc, ki je večkrat izjemno posredoval in s tem “rešil kožo” soigralcem.

17:00 | TOREK | 09.04.2019 | ŠPORTNI PARK HOTIZA | HOTIZA

Mešana zasedba selekcij U17 in U19 je včeraj odigrala svojo naslednjo srečanje v Mladinski ligi do 19 let. Tokrat so modro-beli moči merili z domačo Hotizo. Po ogromno neizkoriščenih priložnostih Lendavčanov, je hotiški ekipi le uspelo iztržit neodločen izid. Za modro-bele je dvakrat v polno zadel odličen Bruno Šimunković.