MLADINCI DO ZMAGE NA DERBIJU, KADETI PORAŽENI

Tim Ch. Farkaš

Včeraj popoldan je kadetska ter mladinska ekipa, v 5. krogu 2. SKL/SML, gostovala v Veržeju. Medtem, ko so kadeti izgubili, so mladinci uspeli z minimalno zmago vknjižit nove tri točke.

Naslednji dve tekmi sta na sporedu v soboto, ko se bosta ekipi selekcije U17 in U19 na Hotizi pomerili z vrstniki Šampiona iz Celja.

U17 | Vipoll Veržej 3:0 (2:0) Nafta 1903

2. skl | 5. krog | 14:30 | Nedelja | 08.09.2019 | Stadion Čistina | Veržej

ZAČETNIH 11:
TOPOLNJAK (V), PARTLIČ, ŠKRABAN, LISJAK, SOBOČAN, PIŠKOR, KODBA, ŽGANEC (K), PEČARKO, MIŠIĆ, ŠKRILEC
KLOP:
JANŽA (V),  UTROŠA, NIKOLIČ, GAVRILOVIĆ, GERIČ

Modro-beli so že na začetku bili preveč pasivni, kar je nasprotnik izkoristil in v 14. minuti zabil za vodstvo. Nekaj minut kasneje je sledilo povišanje vodstva. V drugem polčasu so mladi Naftaši odigrali veliko bolje, a svoje priložnosti niso uspeli izkoristiti. Po napaki vratarja v 72. minuti so domači zadeli še tretjič ter s tem tudi postavili končni izid tekme.

U19 | Vipoll Veržej 0:1 (0:0) Nafta 1903

Strelec: 84′ Fekete

2. sml | 5. krog | 16:30 | Nedelja | 08.09.2019 | Stadion Čistina | Veržej

CIGUT (V), MIHALJUŠ, KOŠČAK, ŠIMUNKOVIĆ, BIRÓ, PAVŠIČ, GOLUBIĆ, PLEJ, FEKETE, ŠUPLJIKA (K), LESAR
KLOP:
KOVAČ (V), IMRE, MATKO, HORVATH, SAKAČ, ŠOŠ

Na težkem, deloma blatnem igrišču, so Lendavčani odigrali taktično zelo zrelo in prišli do novih treh točk. V prvem polčasu so bili nevarnejši modro-beli, saj so prišli do nekaterih priložnosti, vendar niso uspeli zadeti. Največja priložnost se je ponudila Feketeju, ki se je znašel sam pred vratarjem, a meril točno v njega. V drugem delu so Naftaši nadaljevali z zelo disciplinirano igro v fazi branjenja, obenem pa so nekajkrat tudi nevarno zapretili domačinom. Rezultat se ni spremenil vse do 84. minute, ko je Fekete v igri ena na ena preigral domačega obrambnega igralca in s strelom v daljši kot zadel za končnih 0:1.