Tim Ch. Farkaš

TURNIR U7 V LENDAVSKEM ŠPORTNEM PARKU

16:30 | torek | 16.04.2019 | športni park lendava | lendava

V torek popoldan je bil na glavnem stadionu članske ekipe organiziran turnir selekcij U7. Poleg domače Nafte 1903 so sodelovali še ekipa iz Bistrice, Odranec in Črenšovcev.

Mladi Naftaši so na prvi tekmi premagali vrstnike iz Bistrice, na drugi pa izgubili s Črenšovci.

FRANC FRIDL NI VEČ GLAVNI TRENER ČLANOV

Danes popoldan je vodstvo Nafte 1903 sporazumno prekinilo pogodbo glavnega trenerja in pomočnika trenerja članske ekipe. Nov trener je že podpisal z lendavskim klubom.
“Nogometni klub Nafta 1903  je z današnjim dnem (17.04.2019) sporazumno prekinilo pogodbo z glavnim trenerjem članske ekipe, Francom Fridlom ml., in njegovim pomočnikom Simonom Sešlarjem.”
Novi glavni trener članske ekipe je postal Marián Sluka (39). Dogovor z njim velja do konca sezone 2019-2020. Dosedanji kondicijski trener, Anže Stegne in trener vratarjev, Aleksander Šeliga ostajata v klubu.
Marián Sluka, nov glavni trener članske ekipe. (Foto: ZTE FC)

Marián Sluka je 39 letni slovaški nekdanji nogometaš in trener rojen v nekdanji Češkoslovaški Rimavski Soboti. Svojo nogometno pot je začel pri lokalnem klubu iz Rimavske Sobote, igral je med drugimi tudi za Skonto Riga, FC Senec, FC Neman Grodno, Zalaegerszeg in Haladás ter celo pri NK Polani. Največ tekem je odigral pri madžarskemu ZTE-ju. Kot trener je bil nazadnje dejaven kot glavni trener mladinske selekcije Zalaegerszega.

Marián Sluka (desno) v dresu NK Polane. (Foto: Pomurec.com)

Fotograf naslovne slike: Aleš Cipot (Vestnik)

Vir naslovne slike članka je vestnik.si (Foto: Aleš Cipot).

NOV PORAZ ČLANSKE EKIPE

Nafta 1903 0:3 Fužinar Vzajemci

16:30 | Sobota | 13.04.2019 | Športni park Lendava | Lendava

Minulo soboto je članska ekipa Nafte 1903 odigrala 23. krog 2. SNL. Modro-beli so tokrat v lendavskem Športnem parku gostili borbeno ekipo Fužinarja. Po neštetih zgrešenih priložnostih Lendavčanov, so gostje svoje redke izkoristili in se veselili zmage.

Začetna enajsterica proti Fužinarju.

Prva akcija tekme je pripadla domačim nogometašem. V 6. minuto je do strela prišel Bizjak, a je gostujoči vratar uspel žogo odbiti v kot. V 10. minuti je nato sledil šok za domače navijače. Po napaki Igorja Prahića je do žoge prišel Horvat, ki je sam stekel po desnem krilu ter odlično zaključil v daljši spodnji kot domačega vratarja Raduhe. Nato so sledili napadi modro-belih. Naslednjo priložnost je imel po podaji Vinka Paku, a je za las zgrešil vrata nasprotnika. Največjo priložnost v prvem polčasu je po lepi podaji Pakuja imel Alen Ploj, a je bil tudi on nenatančen. Minuto kasneje je sledil hiter protinapad gostov. Nogometaš Fužinarja je z leve strani podal pred kazenski prostor, kjer pa je Fasvald z glavo zadel le prečko.

Drugi polčas se je nadaljeval kot se je končal prvi, Naftaši so napadali, Ravenčani pa zabijali. Prva menjava Franca Frilda se je zgodila že v 46. minuti. Iz igre je namreč odšel Zsolt, namesto njega pa je vstopil domačin Vaš. A niti njemu ni uspelo spremeniti igro Lendavčanov. V 64. minuti je nato namesto Zeljka vstopil Oštrek in 73. še Grabant namesto kapetana Naftašev Novinića. Tudi tokrat smo bili lahko priča nepisanemu nogometnemu pravilo: “Kdor ne da, dobi.”. Po neštitih priložnostih lendavskih nogometašev, so po proti napadih vedno bolj nevarni postali gostje s Koroške. V 86. minuti je s desne strani žogo v kazenski prostor poslal nogometaš Fužinarja, Raduha je zletel v prazno, na drugi vratnici pa je na prazen gol zlahka zadel Fasvald. V 93. minuti tekme so gostje zadeli še tretjič. Do žoge je v domačem kazenskem prostoru ponovno prišel Horvat, ki je hladnokrvno zaključil v vratarjev desni zgornji kot.

POMEMBNA ZMAGA KADETOV IN “REMI” MLADINCEV

V 21. krogu 2. SKL in SML sta se dve najstarejši selekciji mladinskega programa Nafte 1903 pomerili z vrstniki iz Slovenske Bistrice. Prva tekma je bila na sporedu že ob 11:00, katero so po odlični predstavi dobili domači kadeti. Na mladinski tekmi, ki se je začela neposredno po kadetski, smo lahko spremljali borbeno ter enakovredno igro obeh nasprotnikov. Ob neodločenem izidu selekcije U19 je predvsem izstopal domači vratar Marko Lőrinc, ki je večkrat izjemno posredoval in s tem “rešil kožo” soigralcem.

U17 | Nafta 1903 4:1 (1:0) Kety emmi Bistrica

Strelci: Šimunković 15′, Flac 52′, Žganec 68′, Koščak 79′

11:00 | Sobota | 13.04.2019 | ŠC Lendava – Igrišče z UT | Lendava

U19 | Nafta 1903 0:0 (0:0) Kety emmi Bistrica

13:00 | Sobota | 13.04.2019 | ŠC Lendava – Igrišče z UT | Lendava

PREPRIČLJIVI ZMAGI SELEKCIJE U-11

17:00 | PETEK | 12.04.2019 | BISTRICA | Igrišče v bistrici / RENKOVCI | igrišče v renkovcih

Minuli petek sta ekipi U11 odigrala prvenstveni tekmi. Ekipa Nafta A je igrala v Srednji Bistrici proti ekipi Bistrice, ekipa Nafta B pa v Renkovcih proti vrstnikom iz Turnišča. Obe tekmi sta prepričljivo dobila ekipi Nafte 1903.

VSTOPNICE: NAFTA 1903 – FUŽINAR

NAFTA 1903 – FUŽINAR

16:30 | SOBOTA | 13.04.2019 | ŠPORTNI PARK LENDAVA | LENDAVA

Vstopnice za sobotno domačo tekmo s Fužinarjem bodo na voljo na blagajni ob vhodu na Športni park. Zagotovite si jo lahko jutri že od 15:45. Cena posamezne vstopnice je 6€.

Brezplačnih vstopnic za domačo navijaško skupino ne bo na voljo.

NEODLOČENO PROTI HOTIZI V MLADINSKI LIGI

U17/U19 | HOTIZA 2:2 NAFTA 1903

Strelec: Šimunković 2x

17:00 | TOREK | 09.04.2019 | ŠPORTNI PARK HOTIZA | HOTIZA

Mešana zasedba selekcij U17 in U19 je včeraj odigrala svojo naslednjo srečanje v Mladinski ligi do 19 let. Tokrat so modro-beli moči merili z domačo Hotizo. Po ogromno neizkoriščenih priložnostih Lendavčanov, je hotiški ekipi le uspelo iztržit neodločen izid. Za modro-bele je dvakrat v polno zadel odličen Bruno Šimunković.

16:30 | Torek | 09.04.2019 | Športni park Odranci | Odranci

Najmlajša selekcija Nafte 1903 je včeraj nastopila na turnirju v Odrancih. Mladi upi so odigrali tri tekme. Prvo s vrstniki Turnišča, katero so izgubili, nato je sledil “remi” proti domačim Odrancem. Na zadnji tekmi so modro-beli premagali ekipo Dobrovnika.

Peter Balažek

U13: Zmaga in poraz v uvodnem 9. krogu

Pri mlajših selekcijah se je začelo nadaljevanje prvenstva. V Ligi U13 pod okriljem MNZ Lendava je naša ekipa v Dolgi vasi  odigrala 2 srečanji 9. kroga prvenstva. Ekipa U13 je s 7:0 odpravila Turnišče, ekipa U12 pa je proti Polani visoko izgubila z 1:6. Naši mladi nogometaši se po devetih odigranih krogih tako nahajajo na 2. mestu prvenstvene lestvice, 4 točke za Odranci.

Zadetek za 7:0 iz enajstmetrovke: Szigeti Zétèny

Dolga vas Nafta 1903 U12 : Polana 1 : 6 (0 : 4) 08.04.19 18:00
Dolga vas Nafta 1903 : Planika Turnišče 7 : 0 (5 : 0) 08.04.19 16:45